Nie żyje sławny lekarz. Andrzej Pyziak zmarł nagle podczas urlopu

2021-07-26 20:39
Andrzej Pyziak nie żyje. Zginął nagle na urlopie
Autor: Facebook

Nie żyje Andrzej Pyziak. 57-letni Pyziak był znanym i poważanym lekarzem kierującym specjalistycznymi przychodniami Zespołu Opieki Zdrowotnej w Nysie (woj. opolskie). Pyziak miał także ambicje, by zaistnieć w polityce. W 2015 roku bez powodzenia startował w wyborach do Senatu z listy Kukiz'15. W 2018 startował do rady powiatu nyskiego. Jak donosi portal nowinynyskie.com.pl, Pyziak zmarł trakcie wakacyjnego wypoczynku. Nie znane są dokładne okoliczności tego tragicznego wydarzenia.

Nie żyje Andrzej Pyziak. Lekarz miał 57 lat

Znany neurolog był specjalistą w zakresie leczenia udarów mózgu. Był on także kierownikiem przychodni specjalistycznych Zespołu Opieki Zdrowotnej w Nysie. Jak podaje portal nowinynyskie.com.pl, w czasie pandemii koronawirusa pracował na pierwszej linii w oddziale zakaźnym w szpitalu w Nysie. "Był wybitnym neurologiem, specjalistą leczenia udarów mózgu, któremu wielu pacjentów zawdzięcza życie. Zawsze życzliwy, empatyczny i troskliwy. Jako lekarz wielokrotnie udowadniał, że to pacjenci są najważniejsi w służbie zdrowia. Otwarty na ludzi, których los nie był mu obojętny" - pisze portal.

Kondolencje na Facebooku złożył sam Paweł Kukiz. "Zmarł dr Andrzej Pyziak. Wspaniały, dobry Człowiek. Jeden z tych Prawdziwych Lekarzy, dla których przysięga Hipokratesa i zdrowie bliźniego ma prymat nad dobrami materialnymi... R.I.P.", napisał poseł Kukiz'15. 

Również rodzina wspomniała nagle zmarłego lekarza w social mediach.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE