Nie żyje znany lekarz. Doradzał prezydentowi Kwaśniewskiemu

2021-09-28 17:13
Znicz, świeczka
Autor: Shutterstock Znicz, świeczka

Ministerstwo zdrowia przekazało w mediach społecznościowych smutne wieści. – Z głębokim smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Śp. Wiktora Masłowskiego. W imieniu #MZ składamy szczere wyrazy współczucia”. Wiktor Masłowski był m.in. doradzą ds. reformy zdrowia prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego oraz wiceministrem zdrowia w latach 2003-2004.

Wiktor Masłowski był znanym lekarzem, anestezjologiem oraz menedżerem w ochronie zdrowia. Zmarł w wieku 66 lat. Według Wikipedii, pracował w wielu placówkach medycznych i był też urzędnikiem. W 1994 r., rozpoczął pracę w ministerstwie zdrowia, gdzie odpowiadała m.in. za przekształcenia własnościowe. Był też m.in. szefem Ośrodka Opieki Zdrowotnej Telewizji Polskiej i konsultantem systemów medycznych (1998-1999). Od 2013 r. był prezesem przychodni „Attis” w Warszawie.

Urodziny Lecha Wałęsy. Gorzkie słowa: "Odpowiem za to, co nabroiłem"

Express Biedrzyckiej - Jerzy Miller: Straż Graniczna nigdy mnie nie zawiodła. Kamiński powinien mówić mniej

W latach 1998–2003 Wiktor Masłowski był konsultantem prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego ds. reformy zdrowotnej. Od 18 marca 2003 do 20 lipca 2004 pełnił funkcję podsekretarza stanu w Ministerstwie Zdrowia. Próbował sił w polityce – w 2014 nie udało mi się dostać do Rady Warszawy, a w kolejnych latach także do Sejmu.

Zmiany w obecnych obostrzeniach. Rzecznik Ministerstwa Zdrowia nie ma złudzeń

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE