Niebywałe! Posłowie AWANTURUJĄ się o MASECZKI. Nie chcą ich na imprezie Dudy

2020-08-04 18:40 CHA
Posłowie Konfederacji w Sejmie
Autor: Sebastian Wielechowski/Super Express

Na Wiejskiej do tej pory potwierdzono już cztery przypadki zakażenia koronawirusem. Chorych jest trzech senatorów, oraz jeden poseł. Tymczasem już w czwartek odbędzie się uroczyste Zgromadzenie Narodowe z okazji zaprzysiężenia Andrzeja Dudy na prezydenta. Oprócz posłów i senatorów wezmą w nim udział także goście specjalni. Słowem – będzie dużo osób. Dlatego mają obowiązywać zaostrzone środki bezpieczeństwa takie jak mierzenie temperatury, czy obowiązek noszenia maseczek. I właśnie to wywołało w posłach nie lada emocje. Posłowie Konfederacji już zapowiedzieli, że nie zamierzają ich zakładać!

- Szefowa kancelarii nie ma prawa zmusić posłów do wkładania maseczek – zapowiedział poseł Konfederacji Jakub Kulesza. - Stosujemy się do zaleceń Ministerstwa Zdrowia. Dziś czytałem na ich stronie internetowej informację, że maseczki zdrowym ludziom szkodzą. Jeżeli będę chory, to rozważę założenie maseczki – podkreślał. - Nie ma podstawy prawnej, by zdrowe osoby zmuszać do noszenia maseczek – stwierdził. Do sprawy odniósł się też dyrektor biura koła Konfederacji.

ZOBACZ TEŻ: WAŻNE! Koronawirus w SEJMIE! Zakażony poseł PSL

Cytowany przez portal dziennik.pl Włodzimierz Skalik, który stwierdził, że noszenie maseczek podczas Zgromadzenia Narodowego jest jedynie zaleceniem. - Natomiast Straż Marszałkowska nie będzie wymagała od uczestników noszenia tych maseczek -podkreślał. Ubolewanie nad zapowiedzią Konfederacji wyraziła już cytowana przez Wirtualną Polskę szefowa Kancelarii Sejmu Agnieszka Kaczmarska. - Procedury mają formę rekomendacji, a każdy parlamentarzysta ma wstęp na salę obrad – zaznaczała jednocześnie. Oby tylko gmach przy Wiejskiej nie stał się po 6 sierpnia kolejnym ogniskiem zarazy…

ZOBACZ TEŻ: 78-letni Korwin-Mikke w samych majtkach! Widać wszystko [ZOBACZ]

Robert Winnicki - najlepsze momenty Expressu Biedrzyckiej

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Najnowsze