Niedziele handlowe w grudniu. Sklepy będą otwarte w KAŻDĄ niedzielę?

2020-11-16 6:04 CHA, TWO
Wszystkie niedziele będą znowu handlowe?
Autor: Getty Images

Wielkimi krokami zbliża się grudzień, a co za tym idzie przedświąteczna gorączka zakupowa. W tym roku wszystko będzie wyglądało inaczej, a to za sprawą pandemii koronawirusa. Dlatego Polska Organizacja Handlu i Dystrybucji wystąpiła do rządu z apelem, by w grudniu wszystkie niedziele były handlowe.

- W zaistniałej sytuacji jedynym skutecznym rozwiązaniem jest przywrócenie wszystkich handlowych niedziel do końca tego roku, począwszy od ostatniej niedzieli listopada. Rozwiązanie takie umożliwiłoby wszystkim konsumentom zaopatrzenie się w żywność i niezbędne artykuły, a ponadto przyczyniłoby się do zwiększenia bezpieczeństwa w sklepach poprzez rozłożenie ruchu klientów na siedem dni w tygodniu – argumentuje Renata Juszkiewicz, prezes POHiD.

Tymczasem jak wynika z naszego niedawnego sondażu, sami Polacy w czasie pandemii chcieliby, żeby w niedziele sklepy były otwarte. Za handlem we wszystkie ostatnie dni tygodnia opowiedziało się wówczas 40 proc. ankietowanych. Przeciw są jednak mali sklepikarze. – W niedziele mamy od 30 do 50 klientów. Zniesienie zakazu spowoduje, że na zakupy w tym dniu będzie przychodziło do nas znacznie mniej osób – podnosi Anna Szczepańska, właścicielka sklepu spożywczego w Kobyłce.

ZOBACZ TEŻ: REKORDOWE podwyżki dla emerytów. WALORYZACJA 2021, trzynastka i czternastka [DUŻA TABELA]

Super Raport 13.11 (Goście: Krzysztof Bosak - Konfederacja, Krzysztof Śmiszek - Lewica)
Najnowsze
KOMENTARZE