Niedzielski niezwykle wzburzony. Musiała interweniować policja!

2021-07-26 8:05
Adam Niedzielski
Autor: Łukasz Gągulski/Super Express Niedzielski ostro o antyszczepionkowach! Podziękował pracownikom punktu szczepień za „obronę rozumu”

Niemal przesądzone jest, że czwarta fala koronawirusa pojawi się w Polsce już za kilka tygodni. Rząd za wszelką cenę próbuje nakłonić społeczeństwo przyjęcia szczepionki, ale liczba zaszczepionych jest wciąż zbyt mała, by można było uniknąć kolejnej fali zakażeń. Dodatkowo rząd musi zmagać się ze środowiskiem antyszczepionkowców, którzy wywołują spory niepokój w Polsce.

W niedzielę, 25 lipca do punktu szczepień w Grodzisku Mazowieckim próbowała wedrzeć się grupa osób, która wznosiła antyszczepionkowe hasła. Doszło do szarpaniny, a na miejscu musiała interweniować policja. Funkcjonariusze zatrzymali dwie osoby, po przesłuchaniu obie zostały zwolnione do domu po godzinie 16. Pozostali uczestnicy awantury rozeszli się spod punktu szczepień do domu. Niepokojącą sytuację skomentował na Twitterze Adam Niedzielski, minister zdrowia. - Wolność na sztandarach, usta pełne wulgaryzmów i pięści przeciw drugiemu człowiekowi. Tak dziś wygląda ruch antyszczepionkowy? Tu nie ma z kim dyskutować. To trzeba piętnować. Dziękuję @PolskaPolicja za interwencję - napisał Adam Niedzielski. Jak wynika z informacji rządu, w pełni zaszczepionych jest 16 960 975 osób (zaszczepieni preparatem J&J oraz 2 dawką innych preparatów). Na piątkowej konferencji prasowej Adam Niedzielski zapowiedział, że rząd rozważa wprowadzenie regionalizację obostrzeń ze względu na poziom zaszczepienia. 

NIE PRZEGAP: Koronawirus w Polsce. Siedlce zniknęły z mapy. Liczba ofiar

Super Raport 29.06 (Goście: Andrzej Halicki - eurodeputowany, PO oraz Jan Strzeżek - Porozumienie), Sedno Sprawy: Adam Niedzielski
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE