Niedzielski o pieniądzach za szczepienie. Rozwiał wątpliwości

2021-07-23 8:55
Adam Niedzielski
Autor: Marcin Gadomski / SUPER EXPRESS

Wariant Delta w Polsce rozprzestrzenia się coraz bardziej z każdym dniem. Nic więc dziwnego, że rząd za wszelką cenę stara się zachęcać do szczepień i jednocześnie ostrzega, że mogą wrócić obostrzenia. Tymczasem minister Adam Niedzielski był dziś pytany o ewentualną wypłatę pieniędzy za przyjęcie szczepionki. Szef resortu rozwiał wątpliwości w tej kwestii.

Czwarta fala koronawirusa, za którą odpowiedzialny będzie wariant Delta, jest już niemal przesądzony. Według ministra zdrowia, szczyt może przypaść już na koniec sierpnia bądź początek września, a to oznacza, że rząd może przywrócić obostrzenia. Na razie jednak władza koncentruje się na zachęcaniu do szczepień i rozważa kilka scenariuszy. Jednym z nich jest obowiązek szczepień dla medyków, o co apeluje Rada Medyczna. Dziś w Polsat News o ewentualne zachęty dla młodych ludzi był pytany Adam Niedzielski. Minister zdrowia postanowił rozwiać wątpliwości i zdradził, że takiego rozwiązania rząd nie zamierza wprowadzić. - My oczywiście ten pomysł mamy skatalogowany, ale przyznam, że na tę chwilę tego pomysłu nie przygotowujemy jako pomysłu takiego wdrożeniowego. Mamy go zapisanego na tzw. rękawku, ale jeszcze czekamy, bo mamy pewną sekwencję ruchów, które wykonujemy - przyznał Adam Niedzielski.

- Mamy 126 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirus z województw: małopolskiego (23), wielkopolskiego (16), mazowieckiego (15), lubelskiego (12), dolnośląskiego (9), śląskiego (9), pomorskiego (8), łódzkiego (5), podlaskiego (5), podkarpackiego (4) - poinformowało 22 lipca Ministerstwo Zdrowia. 

CZYTAJ: Czwarta fala koronawirusa. Jakie obostrzenia planuje rząd? Ujawniamy

Super Raport 29.06 (Goście: Andrzej Halicki - eurodeputowany, PO oraz Jan Strzeżek - Porozumienie), Sedno Sprawy: Adam Niedzielski
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE