Niesamowite NIEZNANE zdjęcia Władysława Bartoszewskiego po porodzie syna [ZOBACZ]

2019-04-24 14:47 KAMIL SZEWCZYK

Tylko u nas niesamowite i nieznane dotąd zdjęcia profesora Władysława Bartoszewskiego! W dzieciństwie wakacje spędzali razem na Krzeptówkach, a Władysław Bartoszewski uwielbiał nosić na barana swojego syna Władysława Teofila Bartoszewskiego i opowiadać mu ciekawe historie. Dziś bardzo mu brakuje ojca, który zmarł cztery lata temu, 24 kwietnia 2015 roku. - Tata byłby ze mnie na pewno dumny – opowiada nam Bartoszewski junior, który startuje w majowych wyborach do europarlamentu.

24 kwietnia 2019 roku mijają cztery lata od śmierci Władysława Bartoszewskiego. Profesor, były minister spraw zagranicznych zmarł 24 kwietnia 2015 roku w wieku 93 lat w jednym z warszawskich szpitali. Władysław Bartoszewski był więźniem obozu w Auschwitz, walczył w szeregach Armii Krajowej, uczestniczył w Powstaniu Warszawskim.
Po wojnie zajmował się m.in. publicystyką, był działaczem społecznym, dziennikarzem, historykiem i wreszcie politykiem. Już w wolnej Polsce dwukrotnie sprawował stanowisko ministra spraw zagranicznych. Uhonorowany m.in. Orderem Orła Białego oraz pośmiertnie Krzyżem Wolności i Solidarności. 

- Ojciec był dla mnie największym autorytetem, a przez ostatnie lata życia zwłaszcza partnerem do rozmowy. Wiele godzin przegadaliśmy na różne tematy. W dzieciństwie spędzaliśmy wiele czasu w górach. Ojciec zabierał mnie w góry, na Krzeptówki. Dziś byłby ze mnie dumny i zadowolony, że włączam się w życie polityczne, że startuję do europarlamentu. Moja mama Antonina też uważałaby, że dobrze robię, angażując się w sprawy publiczne, w politykę – wyznaje nam syn profesora Bartoszewskiego, Władysław Teofil Bartoszewski, który startuje w eurowyborach z list Koalicji Europejskiej.

QUIZ: Podróże polityków. Czy zgadniesz, ile nas kosztowały?

Góry Świętokrzyskie – atrakcje, szlaki i największe tajemnice

Najnowsze