Niespodziewane słowa Andrzeja Dudy. Mówi o "odbieraniu ludziom możliwości normalnego życia"

2021-12-01 12:22
Andrzej Duda
Autor: Jakub Szymczuk/KPRP

Od 1 grudnia 2021 wprowadzono nowe obostrzenia w Polsce. Andrzej Duda odniósł się do obecnej sytuacji pandemicznej. Stwierdził, że można wprowadzać pewne ograniczenia, ale w „granicach zdrowego rozsądku”. - Nie może być tak, że odbieramy ludziom możliwość normalnego życia – zaznaczył prezydent.

Adam Niedzielski zapowiedział w poniedziałek kolejne obostrzenia dot. obecnej sytuacji pandemicznej i nowego wariantu koronawirusa. Przede wszystkim od 1 grudnia obowiązywać będzie zakaz lotów z siedmiu krajów Afryki. Mają wejść także konkretne limity w sklepach, kościołach, lokalach gastronomicznych, na weselach, a nawet w instytucjach kulturalnych. Prezydent ustosunkował się do wprowadzanych zmian i restrykcji podczas rozmowy z TVP. - Uważam, że w żadną stronę przesada nie jest dobra. Nie można zamknąć wszystkiego, dlatego że ludzie mają dosyć zamknięcia mówił. - W związku z powyższym, byłoby nieodpowiedzialnością, gdyby zostały wprowadzone jakieś bardzo daleko idące restrykcje. Chyba żeby się okazało, że przyjdzie nowa mutacja koronawirusa, która powoduje, że szczepienie nic nie daje - dodał. - Owszem, można wprowadzać pewne ograniczenia, ale to wszystko musi mieścić się w granicach zdrowego rozsądku. To nie może być tak, że odbieramy ludziom możliwość normalnego życia - podsumował prezydent. Przypomnijmy, że minister zdrowia podjął decyzję o wprowadzeniu ograniczeń z dnia na dzień, bez uprzedzenia i zapowiedzi. Wiele lokali gastronomicznych znów będzie w ciężkiej sytuacji, w związku z planowanymi zmianami. 

Przeczytaj koniecznie: Wyszła na jaw prawda o Hannie Lis! Tylko najbliżsi wiedzieli

Zobacz w naszej galerii na końcu artykułu zdjęcia prezydenta Andrzeja Dudy podczas wizyty na Wawelu - KLIKNIJ W ZDJĘCIE PONIŻEJ

Andrzej Duda o obostrzeniach 2021

Zgadzacie się ze słowami Andrzeja Dudy w kwestii wprowadzania nowych obostrzeń? Zachęcamy do głosowania w naszej sondzie poniżej.

Sonda
Zgadzasz się ze słowami Andrzej Dudy?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE