Niewiarygodne! Tusk miażdży Trzaskowskiego! Sondaż nie pozostawia wątpliwości

2021-09-17 18:00
Wojna w PO: Marzą o Tusku i Trzaskowskim
Autor: Marcin Gadomski/Super Express Wojna w PO: Marzą o Tusku i Trzaskowskim

Najnowszy sondaż "Super Expressu" nie pozostawia wątpliwości! W polityce lider może być tylko jeden, a wyborcy Koalicji Obywatelskiej całą nadzieję pokładają w osobie Donalda Tuska (64 l.). Tak wynika z sondażu Instytutu Pollster przeprowadzonego w dniach 13–14 września 2021 r. na próbie 1048 dorosłych Polaków. Brawo Donald?

Dziś na konwencji krajowej w Płońsku PO ma dyskutować nad wewnętrznymi wyborami zaplanowanymi na październik. Ale wyborcy Platformy już teraz wiedzą, kto powinien zostać szefem największej partii opozycyjnej. Miażdżącą większość głosów zdobył pełniący obecnie obowiązki szefa PO Donald Tusk. Nad drugim na liście Rafałem Trzaskowskim (49 l.) osiągnął 44-proc. przewagę. 

Sondaż. Kto szefem Platformy?
Autor: Grafika SE Maciej Turowicz-Kwiatkowski

Sondaż "Super Expressu". Co oznacza zwycięstwo Tuska wśród wyborców KO?

– Tradycyjni wyborcy PO, którzy pamiętają jej największe triumfy, utożsamiają je z osobą Tuska – komentuje prof. Rafał Chwedoruk (52 l.). – Teraz w Tusku ci wyborcy widzą szansę na ponowne rządy partii. Trzaskowski jest za to twarzą nową, przyciągnął dla partii kilkaset tysięcy nowych wyborców w 2020 r. Czy ci wyborcy mają szanse zostać przy KO? Tak, ale pod warunkiem, że Trzaskowski będzie mocno się angażował w działania partii na arenie publicznej – ocenia politolog.

Sondaż zrealizował Instytut Badań Pollster w dniach 13–14 września 2021 r. na próbie 1048 dorosłych Polaków.

>>>Ten sondaż pokazuje, jakie poparcie ma naprawdę Kaczyński

>>>Tusk ma jakieś szanse z Kaczyńskim? Ten sondaż nie pozostawia złudzeń

Express Biedrzyckiej - Bronisław Komorowski: Tusk nie odbierze wyborców PiS-owi
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE