Nowa TARCZA ANTYKRYZYSOWA. Morawiecki ujawnił SZCZEGÓŁY. Dla kogo pomoc?

2020-10-27 9:55 likp
Mateusz Morawiecki
Autor: EAST NEWS Mateusz Morawiecki

Koronawirus w Polsce cały czas jest bardzo aktywny. Nie wiadomo, kiedy uda się przystopować spustoszenie, które Covid-19 sieje w naszym kraju. W związku z wprowadzonymi obostrzeniami Mateusz Morawiecki zapowiedział rządowe wsparcie dla przedsiębiorców. Kto "załapie się" na nową tarczę antykryzysową? Dla kogo szykowana jest pomoc? Premier ujawnił szczegóły.

Nowa tarcza antykryzysowa dla przedsiębiorców. - Znajdujemy się w decydującym momencie walki z epidemią koronawirusa. Wprowadziliśmy szereg obostrzeń, które obowiązują od ostatniego weekendu. Idziemy wąską ścieżką pomiędzy niekontrolowanym wybuchem epidemii, a zablokowaniem gospodarki - zaznaczył Mateusz Morawiecki na specjalnej konferencji z udziałem ministra rozwoju, pracy i technologii Jarosława Gowina oraz ministra finansów, funduszy i polityki regionalnej Tadeusza Kościńskiego. - Droga pośrodku jest kluczem do szybkiego odbicia gospodarki. Wirus nie pozostawia nam dużego pola manewru dlatego wszystkie przedsiębiorstwa, które zostaną dotknie koronawirusem chcemy, żeby zostały objęte naszym programem wsparcia - dodał premier. 

Co zakłada program?

Nowa tarcza antykryzysowa zakłada zwolnienie ze składek ZUS w listopadzie dla branż zajmujących się gastronomią, rozrywką, zdrowiem fizycznym i sprzedażą detaliczną. Oprócz tego w wymienionych branżach wdrożone zostanie tzw. postojowe. Premier zapowiedział także bezzwrotne dotacje dla tych małych firm, które wpadną w tarapaty przez trudną sytuację gospodarczą. Kolejnym punktem nowej tarczy antykryzysowej jest zwolnienie z opłaty targowej za cały rok.

ZOBACZ TAKŻE: W całym kraju wyłączają prąd ludziom. Polacy zadłużeni na 27 mln zł

Super Biznes 5 X
Najnowsze