Iwona Śledzińska-Katarasińska: Nowak to inna sprawa

2014-11-10 3:00 Not. MS

Iwona Śledzińska-Katarasińska: - Wyłudzenie pieniędzy publicznych jest sprawą dla prokuratury

Iwona Śledzińska-Katarasińska: - Wyłudzenie pieniędzy publicznych jest sprawą dla prokuratury. Gdyby podobną praktykę z rzekomą jazdą samochodem stosowali posłowie Platformy, w co wątpię, to PO zareaguje równie pryncypialnie jak Prawo i Sprawiedliwość. Nie mamy tu innych standardów.

Sprawa Sławomira Nowaka jest nieporównywalna. On zrezygnował z członkostwa w PO, ze wszystkich funkcji, nie pełni funkcji w komisjach, nie prowadzi żadnych ustaw. Pozostał co prawda członkiem klubu poselskiego Platformy, ale jeżeli ktoś oczekuje, że spalimy Sławomira Nowaka na stosie, to grubo się myli. Zarzutów wobec niego na razie nie potwierdził sąd. On jednak nie wyłudzał pieniędzy, wydał na zegarek własne, a jego żona zapłaciła zaległe podatki.

Zobacz: Tak się zmieniał Donald Tusk od początku kariery w polityce! [DUŻO ZDJĘĆ]

Sama nie uczestniczę w takich międzyparlamentarnych grupach i często odmawiam posłom zgody na takie wyjazdy. Choć mnie za to nie kochają. Uważam, że miejsce posła jest na Wiejskiej. Rozumiem, że jakaś forma takiej dyplomacji musi istnieć, ale nie należy tego planować jako wyjazdu z żonami.

ZAPISZ SIĘ: Codziennie wiadomości Super Expressu na e-mail