Agnieszka Ścigaj, Andrzej Sośnierz i Paweł Szramka powołali nowe koło poselskie

2021-04-29 11:39
Agnieszki Ścigaj
Autor: Andrzej Kulpita/East News

Agnieszka Ścigaj została przewodniczącą nowego koła poselskiego Polskie Sprawy. Dziś o godz. 13 podczas konferencji prasowej okazało się, że poseł Porozumienia Andrzej Sośnierz i Paweł Szramka, poseł związany z Pawłem Kukizem postanowili kontynuować karierę polityczną u boku Agnieszki Ścigaj. Wcześniej w mediach spekulowano, że do koła Ścigaj może dołączyć zawieszony w prawach członka PiS Lech Kołakowski. W rozmowie z „Super Expressem” poseł zdementował jednak te informacje.

Nowe koło poselskie Agnieszki Ścigaj

Agnieszka Ścigaj ogłosiła dziś powstanie nowego koła poselskiego Polskie Sprawy. W nową inicjatywę zaangażował się poseł Andrzej Sośnierz z Porozumienia i Paweł Szramka, który związany jest z ruchem Kukiz'15.

- Nie zgadzamy się z tym, że przeciwnika politycznego trzeba nienawidzić. Uważamy, że polska polityka i normalność to jest dialog i rozmowa - za to płacą nam ludzie. Mamy rozmawiać, mimo różnic wyciągać z tych różnic konstruktywne wnioski, bo świat idzie do przodu dlatego, że się różni i mamy szukać rozwiązań prawnych dla Polaków - mówiła Ścigaj podczas konferencji prasowej.

Wcześniej w rozmowie z "Super Expressem" doniesienia o dołączeniu do nowego koła zdementował Lech Kołakowski z PiS.

Nie wstępuję do koła Agnieszki Ścigaj, ale życzę sukcesów – powiedział poseł w rozmowie z „Super Expressem”.

Nie przegap: Kim jest Agnieszka Ścigaj? W ciążę zaszła jako nastolatka! Szokujące fakty z przeszłości posłanki

Ścigaj na konwencji Porozumienia

Agnieszka Ścigaj po raz pierwszy dostała się do Sejmu w 2015 r., startując z listy ruchu Kukiz’15. W ostatnich wyborach odnowiła mandat startują, wraz z innymi politykami skupionymi wokół Pawła Kukiza, z list Koalicji Polskiej PSL-Kukiz’15. W listopadzie 2020 r. PSL zakończył współpracę z posłami Kukiza, którzy poparli uchwałę PiS ws. weta unijnego budżetu. Agnieszka Ścigaj zagłosowała inaczej niż koledzy i PSL widział ją nadal w swoim klubie, jednak posłanka zdecydowała się go opuścić. Nie wstąpiła jednak do Koła Poselskiego Kukiz’15 – Demokracja Bezpośrednia i pozostała posłanką niezrzeszoną. Ścigaj wystąpiła ostatnio na Konwencji Krajowej Porozumienia Jarosława Gowina, czym podgrzała medialne spekulacje o dołączeniu do partii wicepremiera. Ostatecznie Ścigaj pozostała posłanką niezrzeszoną i zaprezentowała dziś nowy projekt polityczny w polskim Sejmie.

Nie przegap: Słynny politolog wskazał nowego lidera polskiej opozycji. Sensacyjne nazwisko!

Sedno Sprawy - Małgorzata Kidawa-Błońska
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE