Szkoła w TVP. Nauczyciele ofiarami bezwzględnego hejtu

2020-04-06 6:05 ddp
Szkoła z TVP będzie lepsza!
Autor: Materiały prasowe

W poczuciu pedagogicznego obowiązku i misji zaangażowały się w projekt TVP. Nauczycielki, które nigdy wcześniej nie występowały przed kamerą, zdecydowały się pomóc uczniom w tym arcytrudnym czasie. I co je spotkało? Niespotykana fala bezwzględnego hejtu! TVP zapewnia, że z błędów wyciągnie wnioski. I już po świętach telewizyjna szkoła będzie lepsza.

„Szkoła z TVP” ma edukować uczniów w czasie epidemii. Po tygodniu emisji na projekt wylała się fala krytyki. - Błędy, które zdarzają się nauczycielom nie wynikają z braku wiedzy i przygotowania merytorycznego lecz są wynikiem ogromnego stresu, wywołanego pracą przed kamerami – tłumaczy nam Ewelina Marczak, nauczycielka matematyki z Rzeszowa. Dziękuje także za wsparcie koleżankom, kolegom i dyrekcji swojej szkoły. - To olbrzymi stres. Tym, którzy piszą te komentarze mam do powiedzenia jedno: pokażcie twarze – dodaje inna z nauczycielek, biorąca udział w tym projekcie. - Muszą się wywiązywać z obowiązków edukacyjnych za pośrednictwem komunikacji internetowej, czego do tej pory nie robiły, i na czym się nie znają. A z drugiej strony, są grupą zawodową, która nie potrafi się skutecznie obronić, ponieważ trudno polemizować z krytykowaniem za wygląd, czy sposób ubierania. Tak czy inaczej, mocno kontrastuje to z postawą solidarności społecznej w obliczu wirusa – komentuje zjawisko hejtu socjolog, prof. Henryk Domański (69 l.).
Stanisław Bortkiewicz, dyrektor biura spraw korporacyjnych TVP przekonuje, że telewizja reaguje na uwagi odbiorców. - Nauczyciele będą coraz lepiej przygotowani do występów publicznych. Powstają skrypty i plany lekcji telewizyjnych, które są już konsultowane z ekspertami – ujawnia. W czasie nagrania będzie dostępny ekspert, którego zadaniem ma być konsultowanie lekcji w czasie jej trwania. Zapewnia również, że większy nacisk zostanie położony na realizację telewizyjną samych lekcji. Będą elementy multimedialne, lepsza praca operatorów czy bardziej urozmaicone ujęcia.- Po świątecznej przerwie, lekcje zdalne TVP będą po prostu znacznie lepsze - zapewnia Bortkiewicz.

Express Biedrzyckiej gość: Leszek Miller.

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Najnowsze