Będą nowe zachęty do szczepienia się! Rzecznik rządu się wygadał

2021-07-28 9:53

Już dziś kolejna loteria szczepionkowa, czyli jeden ze sposobów zachęty, za pomocą których rząd zachęca Polaków do szczepienia się przeciwko Covid-19. Rzecznik rządu Piotr Müller goszcząc o poranku w radiowej Trójce zdradził, że przygotowywane są kolejne formy zachęty mające skłonić do tego osoby wciąż niezaszczepione. Co więcej, lada chwila mają zostać podane oficjalne szczegóły tychże!

Nie jest wielką tajemnicą, że w ostatnim czasie wyraźnie widać, że tempo spadku liczby szczepień zmalało. Przyznał to również rzecznik rządu Piotr Müller. – Tempo spadku, jeżeli chodzi o to, zmalało. Jeżeli chodzi o tempo spadku, które było jeszcze niedawno na poziomie kilkudziesięciu procent chyba tygodniowo, w tej chwili to tempo spadku zmalało, co cieszy. Oczywiście nadal to nie jest satysfakcjonująca liczba, ale też liczba osób zaszczepionych wcale nie jest taka mała w Polsce, jakby się wydawało. Ale my nie chcemy w żaden sposób tutaj odtrąbiać sukcesu, ponieważ każdy procent, każda osoba jest tutaj ważna – mówił w "Salonie politycznym Trójki". – Jeżeli będzie taka sytuacja, że liczba osób, która zachoruje, będzie niestety dużo większa i będzie to groziło rozprzestrzenianiem się epidemii, to grozi nam sektorowy lockdown, ale jak mówię, w ramach limitów, które wprowadzamy w różnego rodzaju ograniczeniach, osoby zaszczepione się nie liczą, więc one z preferencji korzystać będą – stwierdził.

Express Biedrzyckiej - Piotr Muller

Co jednak z osobami, które wciąż nie zdecydowały się zaszczepić, pomimo dotychczasowych zachęt rządu? Okazuje się, że lada dzień mogą spodziewać się kolejnych propozycji. – Tak, pewnego rodzaju rozwiązania nowe [zachęcające do szczepień] chcemy zaprezentować, być może one jeszcze dzisiaj zostaną pokazane. Które zachęcają do szczepień [a nie przymuszają] – oznajmił zaskakująco rzecznik rządu.

Zobacz: Morawiecki wzywa na dywanik ważnych ministrów. Priorytetowa sprawa

- Chcemy podsumować szereg działań, które zostały do tej pory podjęte, bo mam wrażenie, że część opinii publicznej nie wie o kilkudziesięciu dużych programach, które powodują, że w każdym miejscu zbieramy dodatkowe kilkadziesiąt czy kilkaset osób w różnych miejscach Polski - dodawał.

Czy rozważany jest scenariusz obowiązkowych szczepień na Covid-19? Rzecznik rządu przypomniał, że "nie ma chyba żadnego kraju Unii Europejskiej, który by wprowadził obowiązkowe szczepienia o charakterze powszechnym". Jak jednak podkreślił, w kilku krajach jest natomiast obowiązkowe szczepienie dla personelu medycznego. - Na podstawie rekomendacji rady medycznej rozważamy takie rozwiązanie w zakresie służby zdrowia, natomiast co do innych grup zawodowych żądnych decyzji jeszcze nie ma - poinformował.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE