Nowe wcielenie Sikorskiego. Człowiek pompon doradza Gawłowskiemu?

2018-03-24 5:20 SR

A to niespodzianka! Były szef MSZ Radek Sikorski (55 l.), który miał na dobre odjeść z polityki, przyłapany na spotkaniu z sekretarzem generalnym Platformy Stanisławem Gawłowskim (50 l.). I to niedługo przed sejmową debatą, po której miała zapaść decyzja o ewentualnym areszcie posła Platformy Obywatelskiej.

- Znam się z Radkiem Sikorskim od lat, jak jesteśmy w stolicy, czasem się spotykamy. Czy doradzał mi w sprawie sejmowego głosowania? Gdyby prezes PiS Jarosław Kaczyński (69 l.) dowiedział się, że się z nim widziałem, byłbym za to atakowany. Spotkaliśmy się towarzysko - zapewnia nas Gawłowski.

Przypomnijmy, że w czwartek w Sejmie odwołano głosowanie w sprawie udzielenia prokuraturze zgody na zatrzymanie i tymczasowe aresztowanie Gawłowskiego, który rzekomo miał dopuścić się korupcji i plagiatu. Według byłego posła PiS, a obecnie członka ruchu Kukiz'15 Łukasza Rzepeckiego (26 l.), do całej sytuacji mogła się przyczynić postawa części polityków rządzącej partii. "W PiS bunt posłów, którzy sprzeciwiają się temu głosowaniu. Boicie się deja vu z głosowania senatora Stanisława Koguta (65 l.)? A może obawiacie się działań swojego kolegi, min. Zbigniewa Ziobry (48 l.), bo macie coś na sumieniu? Ta sprawa powinna być już dawno przegłosowana" - napisał na Twitterze Rzepecki.

Najnowsze