Polski Ład. Wiemy, kto zaprezentuje program. Nieoficjalnie: Liderzy ZP się dogadali! Tylko w "SE"

2021-05-14 9:44
Jarosław Kaczyński, Jarosław Gowin, Zbigniew Ziobro, Mateusz Morawiecki
Autor: Piotr Molęcki/EAST NEWS Jarosław Kaczyński, Jarosław Gowin, Zbigniew Ziobro, Mateusz Morawiecki

Nowy Ład zostanie zaprezentowany już jutro, w sobotę 15 maja. Do ostatnich chwil ważyło się, czy w prezentacji sztandarowego projektu PiS wezmą też udział koalicjanci. Okazuje się, że tak! Z nieoficjalnych informacji, do których dotarł "Super Express" wynika, że założenia Nowego Ładu zaprezentują jutro nie tylko premier Mateusz Morawiecki i wicepremier Jarosław Kaczyński, ale również minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro i wicepremier Jarosław Gowin. - Koalicjanci zaprezentują swój wkład w Nowy Ład - mówi "SE" polityk Zjednoczonej Prawicy.

Nowy Ład - liderzy Zjednoczonej Prawicy się dogadali

Nowy Ład to sztandarowy projekt PiS. Premier Mateusz Morawiecki zapowiada go jako wielki program inwestycyjny, który ma pchnąć Polskę na ścieżkę rozwoju na kolejne lata po pandemii koronawirusa. Początkowo Nowy Ład miał zostać zaprezentowany już w marcu, ale fatalna sytuacja epidemiczna pokrzyżowała plany rządzących. Dziś jest już pewne, że prezentacja Nowego Ładu odbędzie się 15 maja w sobotę o g. 10.

Nie przegap: Wiadomo, kiedy PiS zaprezentuje program Nowego Ładu. Padła konkretna data

Do ostatniej chwili ważyło się, czy w prezentacji Nowego Ładu wezmą udział również liderzy koalicyjnych partii: Porozumienia i Solidarnej Polski. Z nieoficjalnych informacji, do których dotarł "SE" okazuje się, że tak. Program ma zostać zaprezentowany jako wspólny plan Zjednoczonej Prawicy. Jarosław Gowin będzie mówił m.in. o subwencji dla samorządów, która ma być rozdzielana według specjalnego algorytmu. Z kolei o wkładzie Solidarnej Polski do Nowego Ładu będzie mówił Zbigniew Ziobro. Prezentacja Nowego Ładu będzie transmitowana online.

Super Raport 13.05 (Goście: Barbara Nowacka - KO, Radosław Fogiel - PiS), Sedno Sprawy: Krzysztof Gawkowski
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE