Nowy sondaż prezydencki: Duży sukces Hołowni. Czy ma szanse na drugą turę?

2020-01-16 16:55
Szymon Hołownia
Autor: AKPA Szymon Hołownia

Najnowszy sondaż prezydencki. W wyścigu o fotel głowy państwa Andrzej Duda (48 l.) zostawia daleko w tyle swoją główną konkurentkę, czyli Małgorzatę Kidawę – Błońską (63 l.). Urzędującego prezydenta od wygrania wyborów już w pierwszej turze dzieli zaledwie kilka punktów procentowych – wynika z sondażu Instytutu Badań Pollster dla „Super Expressu” i se.pl. Niespodziewanie na trzecim miejscu w sondażu uplasował się Szymon Hołownia. To wielki sukces prezentera i pisarza! Druga tura coraz bliżej!

Nowy sondaż prezydencki. - Cieszę, że Andrzej Duda jest samotnym liderem. Ale do wyborów jeszcze trochę, więc przestrzegam naszych zwolenników, żeby się nie dali uśpić, bo potrzebna jest wielka mobilizacja – komentuje sondaż europoseł PiS Ryszard Czarnecki (57 l.) w którym Andrzej Duda zdobył niemal 45 proc. poparcia, a Małgorzata Kidawa-Błońska nieco ponad 23 proc. - Jeśli urzędujący prezydent, który od pięciu lat nieustannie robi kampanię, nie potrafi uzyskać ponad połowy poparcia to jest duże prawdopodobieństwo, że przegra w drugiej turze – przewiduje Borys Budka z PO. Czy możliwe jednak, że wybory rozstrzygną się już w pierwszej turze?
- Rozdrobnienie kandydatów po stronie opozycji służy Andrzejowi Dudzie. Niemal wszyscy z nich walczą o ten sam liberalny elektorat, co dla perspektywy ewentualnego braku drugiej tury jest jednym z najważniejszych czynników – komentuje prof. Rafał Chwedoruk (51 l.), politolog z UW. Na dalszych miejscach znaleźli się Szymon Hołownia i Robert Biedroń, którzy zdobyli niemal 10 proc. poparcia. Na dalszym miejscu uplasował się Władysław Kosiniak-Kamysz ( prawie 8 proc.) i Krzysztof Bosak ( nieco ponad 5 proc.). Badanie zrealizował Instytut Badań Pollster w dniach 14-16 stycznia 2020 roku na próbie 1075 dorosłych Polaków.

Sondaż prezydencki - styczeń 20120
Autor: SE.pl Sondaż prezydencki - styczeń 20120
Politycy od kuchni Kowal
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE