Nowy sondaż ucieszy Kaczyńskiego. PiS zyskuje! Polski Ład nic im nie zaszkodził

2022-01-10 9:15
Jarosław Kaczyński, Donald Tusk
Autor: TOMASZ RADZIK/SUPER EXPRESS, PAWEŁ DĄBROWSKI/SUPER EXPRESS Najnowszy sondaż. Kaczyński może otwierać szampana! Złe wieści dla Tuska

Wydawało się, że Prawo i Sprawiedliwość na początku 2022 roku każdego dnia potyka się o liczne kłody, które wcześniej politycy partii rządzącej sami rzucili pod własne nogi. Okazuje się jednak, że najnowszy sondaż pozwala członkom PiS-u patrzeć w przyszłość z uśmiechem na ustach. Jarosław Kaczyński ma się z czego cieszyć, gdyż utrzymanie władzy jest dla niego realnym scenariuszem. Zobaczcie, jak rozkładały się głosy ankietowanych w sondażu z pierwszej połowy stycznia 2022 roku.

Seria niedopatrzeń przy okazji wprowadzania w życie Polskiego Ładu, poważny kryzys przy wschodniej granicy, a do tego afera związana z wykorzystywaniem systemu Pegasus... Czy Jarosławowi Kaczyńskiemu nic nie może zaszkodzić, nawet w tak burzliwym okresie? Elektorat PiS-u udowadnia swoje przywiązanie do partii rządzącej w kolejnym sondażu. Choć sam prezes ma świadomość licznych trudności, badania opinii publicznej niezmiennie go cieszą. Co można wywnioskować z najnowszego sondażu United Surveys przeprowadzonego na zlecenie Wirtualnej Polski? Jaki procent ankietowanych ma zamiar oddać głos na PiS i koalicjantów w wyborach parlamentarnych? Które partie znalazły się zaraz za plecami Zjednoczonej Prawicy? Zobaczcie szczegóły!

Wyniki sondażu parlamentarnego na korzyść PiS-u

Sondaż parlamentarny United Surveys na zlecenie Wirtualnej Polski przeprowadzono w dniach 6-7 stycznia 2022 roku na reprezentatywnej grupie 1000 dorosłych Polaków. Skorzystano z metody wspieranego komputerowo wywiadu telefonicznego (CATI), a wyniki są jednoznaczne. Gdyby wybory parlamentarne odbyły się w miniony weekend, Zjednoczona Prawica mogłaby liczyć na 33 procent głosów (wzrost o 0,9 punktu procentowego). Koalicję Obywatelską przy urnach poparłoby 25,1 procenta wyborców (wzrost o 0,2). Polska 2050 Szymona Hołowni zgarnęłaby 11 procent głosów (wzrost o 1,8). W sejmie znalazłyby się jeszcze Lewica z 8,2 procenta poparcia (wzrost o 0,1), Konfederacja z dokładnie 8 procentami (wzrost o 2,9) oraz PSL (Koalicja Polska) z 7,6 procenta głosów (wzrost o 1,1). Warto dodać, że 7,2 procenta ankietowanych nie ma sprecyzowanych upodobań politycznych (spadek o 6,1 punktu procentowego). Chęć udziału w wyborach parlamentarnych zadeklarowało 52,5 procenta badanych.

Zobacz także: Jarosław Kaczyński rozważa przyspieszone wybory?! Prezes PiS-u zapowiada "wyjątkowo trudny rok"

Powyższe dane wskazują, że Prawo i Sprawiedliwość utrzymuje sporą przewagę nad ugrupowaniami opozycyjnymi. Jeżeli najbliższe wybory parlamentarne odbędą się w terminie, pójdziemy do urn jesienią 2023 roku.

Sonda
Czy Jarosław Kaczyński powinien przejść na emeryturę?
Dr Jacek Sokołowski: Rządów nie obalają afery. Kaczyński świadomie podkręca Ziobrę [Podcast Super Expressu]
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE