O co chodzi Tuskowi? Ujawnił coś o Morawieckim na Twitterze

2021-03-07 8:59 maal
Donald Tusk
Autor: Tomasz Radzik Donald Tusk

Chociaż od wielu lat nie pełni w Polsce żadnej funkcji, Donald Tusk aktywnie komentuje krajową politykę w mediach społecznościowych. Na twitterowym profilu byłego premiera pojawił się tajemniczy wpis na temat Mateusza Morawieckiego.

Na oficjalnym koncie Donalda Tuska na Twitterze pojawił się enigmatyczny wpis, w którym były premier komentuje działania obecnego. "O co chodzi?" - zastanawiają się internauci.

"Mateusz, zgodnie z postulatem Strajku Kobiet, czym prędzej się oddalił" – napisał były premier Donald Tusk.

Jeżeli nawet w najmniejszym stopniu śledzicie wydarzenia w kraju na pewno pamiętacie jedno z haseł Strajku Kobiet, które, delikatnie mówiąc, nie było grzeczne. Chodzi oczywiście o wulgarne słowo na "W", które ma podobne znaczenie jak wspomniane przez Tuska "oddalenie się".

A kiedy oddalić się miał Morawiecki? Tusk prawdopodobnie nawiązuje do konferencji we Wrześni. Wystąpienie premiera próbowali zakłócić protestujący rolnicy. 

Otwarcie obwodnicy Wrześni odbywało się w piątek po południu. W pewnej chwili uroczystość z udziałem szefa rządu próbowali zakłócić reprezentanci Agrounii.

W pobliżu pojawiło się kilka ciągników rolniczych, grupa osób z transparentami próbowała też pokonać bariery i wbiec na jezdnię, na której był Mateusz Morawiecki. Interweniowała policja.

Jak powiedział w piątek PAP rzecznik KWP w Poznaniu Andrzej Borowiak, działania funkcjonariuszy polegały na powstrzymaniu osób przed naruszeniem strefy ochronnej.

 - Premier polskiego rządu, jak inne najważniejsze osoby w państwie, jest ochraniany w szczególny sposób. Zachowanie grupy rolników z Wrześni, biegnących w stronę osoby ochranianej musiało się spotkać z natychmiastową reakcją policjantów. Wobec wylegitymowanych osób zostanie wszczęta odpowiednia procedura prawna – powiedział PAP Borowiak.

Najnowsze