Obajtek walczy o dobre imię. Domaga się przeprosin i usunięcia artykułów

2021-03-04 15:02 bra
Prezes PKN Orlen Daniel Obajtek
Autor: PAP/Maciej Kulczyński Prezes PKN Orlen Daniel Obajtek

Przeprosin, zaprzestania naruszania dóbr osobistych, usunięcia kłamliwych materiałów i wpłaty 200 tys. zł na Polskie Stowarzyszenie Syndrom Tourettea – to żądania prezesa PKN Orlen, Daniela Obajtka (45 l.), wobec „Gazety Wyborczej”. Jeśli nie zostaną spełnione, biznesmen wystąpi przeciwko gazecie na drogę prawną.

W imieniu prezesa Daniela Obajtka głos zabrał jego pełnomocnik, mecenas Maciej Zaborowski, który przedstawił żądania jego klienta wobec „Gazety Wyborczej” i jej dziennikarzy, w wezwaniu przesądowym. Szef Orlenu nie zgadza się z tezami postawionymi w artykułach na jego temat. Przypominamy, że chodzi o zarzut o to, że będąc wójtem Pcimia, zarządzał firmą TT Plast.

Sedno Sprawy - Izabela Leszczyna

 – Po pierwsze, natychmiastowe żądanie zaprzestania jakichkolwiek dalszych naruszeń dóbr osobistych pana Daniela Obajtka. Po drugie, usunięcie z przestrzeni publicznej wszystkich materiałów, które zawierają nieprawdę i godzą w dobra osobiste pana Daniela Obajtka. Po trzecie, opublikowanie szeregu przeprosin przez wydawcę, redaktora naczelnego i dziennikarzy, którzy naruszyli dobra osobiste pana Daniela Obajtka – wymienił Zaborowski.

Rozwścieczony były mąż Hanny Lis przywalił partnerowi Biedronia. Ale jatka!

Prezes Orlenu domaga się ponadto wpłaty przez wydawcę „GW” 200 tys. zł na cel społeczny: na konto Polskiego Stowarzyszenia Syndrom Tourette'a. BRA

Komentarze
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze