Obama przepyta Dudę o TK

2016-07-07 14:35
Obama przepyta Dudę o TK
Autor: fotomontaż "SE"

W piątek rozpoczyna się szczyt NATO. Jak już poinformowano, ma wtedy również dojść do osobistego spotkania pomiędzy prezydentem USA, Barackiem Obamą a prezydentem Polski, Andrzejem Dudą. Okazuje się, że jednym z tematów rozmowy ma być sytuacja wokół polskiego Trybunału Konstytucyjnego. Jak zapowiedział Charles Kupchan, dyrektor ds. Europy w Radzie Bezpieczeństwa Narodowego USA: - Spotkanie prezydenta Obamy z prezydentem Dudą będzie się koncentrować na stosunkach dwustronnych między USA a Polską, na ważnych inwestycjach, które obie strony poczyniły w tych stosunkach, oraz na innych problemach, włącznie z naszą troską w sprawie toczącego się w Polsce sporu na temat Trybunału Konstytucyjnego.  

O szczegółach spotkania informował też rzecznik prezydenta, Marek Magierowski. Przyznał on, że do rozmowy dojdzie przed oficjalnym rozpoczęciem szczytu NATO we wczesnych godzinach popołudniowych. Jak mówił: - To będzie rozmowa w wąskim gronie, w formacie rozmowy bilateralnej dwóch delegacji, ale niewielkich. To będzie rozmowa zaplanowana na ok. 45 minut, ale oczywiście może się przedłużyć. Według jego informacji poruszone zostaną sprawy "NATO, Brexitu, a także prac nad ustawą o TK".

Internauta skomentował ironicznie:

 

 

Magierowski podkreślił ponadto: - Skupiamy się na tej rozmowie, która będzie niewątpliwie najważniejszą, jeśli chodzi o rozmowy dwustronne naszego prezydenta. Będzie natomiast kilka innych rozmów dwustronnych, m.in. są planowane rozmowy z premierem Wielkiej Brytanii Davidem Cameronem, prezydentem Ukrainy Petro Poroszenką, prezydentami Azerbejdżanu, Łotwy, Afganistanu, a więc tych spotkań będzie bardzo dużo.

Przypomniano również stary klasyk:

 

 

Zobacz także: "New York Times": Kaczyński jest KLONEM Putina!

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE