Obowiązkowe szczepienia przeciwko koronawirusowi? Dworczyk zabrał głos

Michał Dworczyk
Autor: Tomasz Golla/SUPER EXPRESS

Szczepienia przeciwko koronawirusowi to teraz jedno najważniejszych zadań dla rządu. Nic więc dziwnego, że politycy rządzącej ekipy namawiają Polaków do rejestracji. Czy jednak szczepienia przeciwko Covid-19 mogą być w Polsce obowiązkowe? Michał Dworczyk, szef KPRM, rozwiał wątpliwości w tej sprawie.

Michał Dworczyk, który była dziś gościem w Radiu ZET, był pytany m.in. o to, czy wewnątrz rządu trwa dyskusja o tym, czy szczepienia przeciwko koronawirusowi powinny być obowiązkowe. - Polacy chętnie się szczepią, czego dowód mieliśmy w ostatnią majówkę. Rośnie też, przynajmniej deklaratywna, bo wynikająca z badań prowadzonych regularnie, liczba osób zainteresowanych szczepieniem; i na razie nie słyszałem takich dyskusji o tym, żeby szczepienia przeciw COVID-19 miały być obowiązkowe - stwierdził szef KPRM. - W maju ruszamy z kampanią pro frekwencyjną i jesteśmy przekonani, że ona wpłynie pozytywnie na gotowość i decyzję o szczepieniach - dodał Michał Dworczyk.

  • 4 maja poinformowano, że wykonano 12 milionów szczepień
  • tego samego dnia ruszyła rejestracja dla osób urodzonych w 1988 i w 1989 roku

Od dziś rząd zdecydował się poluzować obostrzenia. W tym miejscu możecie znaleźć szczegóły: Luzowanie obostrzeń. Co zostanie otwarte po weekendzie majowym?

Sedno Sprawy - Sebastian Kaleta
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze