Oburzenie po słowach Dulkiewicz. Prezydent Gdańska przesadziła?

2020-10-01 19:12 ZPL
Aleksandra Dulkiewicz
Autor: East News/Piotr Molecki Aleksandra Dulkiewicz

Nie milkną echa po dosadnej wypowiedzi Aleksandry Dulkiewicz dla niemieckiego radia. Prezydent Gdańska komentowała najnowsze wydarzenia w Polsce i nie szczędziła rządzącej partii ostrych słów krytyki. - A wolność jest zabierana po kawałku, to jest przerażające - przecież tak było np. w III Rzeszy - skomentowała.

- Patrzymy na Białoruś, na zrywy, kilkudziesięciotysięczne demonstracje, na to jak ludzie walczą o swoja godność. Myślę z żalem, że Polacy się urządzili w wygodnym ciepełku, że to czy jedna, czy druga rzecz jest ograniczana, to nam nie przeszkadza. A wolność jest zabierana po kawałku, to jest przerażające - przecież tak było np. w III Rzeszy. Z drugiej strony- jesteśmy tak skrajnie podzieleni. I ten rów rosnący między obywatelkami i obywatelami będzie bardzo trudny do zasypania - mówiła w niemieckim radiu Aleksandra Dulkiewicz. Te słowa oburzyły gdańskich radnych. 

- Myślę, że obrażająca wielu patriotów i wielu Polaków, bez względu na to, jaką opcję polityczną popierają. Porównywanie aktualnej sytuacji Polski do czasów komuny czy czasów III Rzeszy jest czymś obrzydliwym. Trudno tutaj szukać jakiegokolwiek wytłumaczenia dla pani Aleksandry Dulkiewicz - skomentowała Joanna Cabaj.

Czytaj: Mocne upokorzenie prezydent Gdańska. Dulkiewicz gromi PiS

Express Biedrzyckiej - Jarosław Sellin: To Ziobro i Gowin zerwali koalicję. Rząd mniejszościowy może działać sprawnie

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Najnowsze