Ochroniarz pod bronią pilnuje Kaczyńskiego. Nawet na cmentarzu! Zobacz zdjęcia

2021-06-10 18:50
Modlitwa prezesa pod bronią
Autor: PAPS(2)

Jarosława Kaczyńskiego (72 l.) najczęściej można spotkać pod obstawą. Do tego jesteśmy już przyzwyczajeni. Okazuje się jednak, że uzbrojeni ochroniarze nie odstępują prezesa PiS na krok. Nawet na cmentarzu! Wicepremier, pod czujnym okiem obstawy z bronią, modlił się dziś na warszawskich Powązkach w intencji ofiar katastrofy smoleńskiej z 10 kwietnia 2010 r. Zobacz zdjęcia, na których widać, jak uzbrojony ochroniarz pilnuje Jarosława Kaczyńskiego podczas modlitwy na Powązkach.

Limuzyny na cmentarzu i czołowi politycy PiS z Jarosławem Kaczyńskim na czele – tak wyglądały dziś Powązki. Wicepremier modlił się m.in. przy pomniku ofiar katastrofy smoleńskiej i symbolicznym nagrobku Lecha i Marii Kaczyńskich.

Nie przegap: Skandal w miesięcznicę smoleńską. Jarosław Kaczyński się załamie. Co oni wyprawiają przy pomniku w Warszawie?!

Uwagę zwraca jeden szczegół! Tuż obok prezesa PiS krzątał się uzbrojony ochroniarz. Widać wyraźnie, że mężczyzna w kaburze pod marynarką ukrył pistolet. Czyżby wicepremier aż tak obawiał się o swoje bezpieczeństwo, że nawet modli się pod bronią?

Nie można zweryfikować z całkowitą pewnością, czy mamy do czynienia z bronią ostrą – mówi nam Wojciech Szewko (50 l.), ekspert ds. bezpieczeństwa i terroryzmu.

Dodaje jednak, że w tego typu sytuacjach, ze względów bezpieczeństwa, nie eksponuje się atrap. To tym mniej prawdopodobne, że zarówno prywatna obstawa Kaczyńskiego z GROM Group, jak i ochroniarze SOP, którzy przysługują wicepremierowi, dysponują ostrą bronią.

Chodzenie z atrapą jest zachowaniem niebezpiecznym i raczej niepraktykowanym przez profesjonalne grupy zapewniające ochronę – podkreśla Szewko.

Prezesowi PiS towarzyszyła śmietanka polityków partii rządzącej, m.in. szef MON Mariusz Błaszczak (52 l.), wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki (72 l.) czy poseł Antoni Macierewicz (73 l.).

Super Raport 10.06 (Goście: Witold Waszczykowski - eurodeputowany PiS, były szef MSZ, Agnieszka Dziemianowicz-Bąk - Lewica) Sedno Sprawy: Julia Pitera
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze