Prawdziwy dramat, wielka rozpacz Borysa Budki! W PO wrze! Tusk wróci?!

2021-01-22 5:39 mav
Donald Tusk
Autor: Tomasz Radzik/Super Express

Smutek, niepewność, rozczarowanie i wielka tęsknota za Donaldem Tuskiem w roli przywódcy PO! – takie emocje towarzyszą politykom Koalicji Obywatelskiej z którymi rozmawiał „Super Express” po tym, jak jedna z czołowych posłanek PO Joanna Mucha (45 l.) odeszła z partii i zasiliła szeregi formacji Szymona Hołowni (45 l.). - Liczę jeszcze na Donalda Tuska, liczę, że wróci i nam pomoże – mówi nam poseł KO Jerzy Borowczak (64 l.). - W PO wrze, to na pewno nie jest łatwa sytuacja dla Budki, to jego dramat - dodaje jeden z polityków PO.

Joanna Mucha to drugi głośny transfer w ostatnich dniach z Koalicji Obywatelskiej do Polski 2050 Szymona Hołowni. Wcześniej swoją współpracę z Hołownią ogłosił senator Jacek Bury (54 l.). A niewykluczone, że szykują się kolejne transfery do - Borys Budka nad tym wszystkim nie panuje. Słyszałem o kilkunastu naszych posłach, którzy mogą pójść za Joanną Muchą do Hołowni. W PO wrze, posłowie są wkurzeni na brak przywództwa... - mówi nam jeden z rozgoryczonych posłów KO. Tymczasem niektórzy szansę upatrują w Donaldzie Tusku (64 l.), który mógłby pomóc PO w tym fatalnym dla niej czasie. - Donalda Tuska znam 40 lat, kumplowaliśmy się, razem pracowaliśmy w Gdańsku. I wysoko go cenię i liczę jeszcze na Tuska. Liczę na jego kreatywność, mądrość, moc, i co, kiedy ma jeszcze tu zrobić. Na pewno byłby dla PO ogromnym wsparciem, liczę, że jeszcze wróci i nam pomoże - mówi nam poseł KO Jerzy Borowczak. - Nie jest łatwo panować nad partią zdalnie, wszystko przez koronawirusa i łatwiej się kłusuje. I pan Hołownia może sobie pokłusować teraz, wybiera takie słabe sztuki, które jak Joanna Mucha, nie dostała think-tanku i się obraziła. Cóż, jest ta obawa, że inni nasi posłowie odejdą, bo wiem, że kilku przebiera jeszcze nogami - kwituje Jerzy Borowczak.

NIE PRZEGAP: Ale stylówa! Beata Szydło zadała szyku w Brukseli. Szczęki opadają. Tak, to naprawdę ona [WIDEO]

Super Raport 21.01 (Goście: Włodzimierz Cimoszewicz - eurodeputowany, były premier oraz Kamil Bortniczuk - poseł Porozumienia)
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze