Wybory 2018 WYNIKI. Od maja siedzi za kratami. Właśnie został wójtem Daszyny

2018-11-05 8:00
wiezienie
Autor: -

A jednak mu się udało. Przebywający od maja w areszcie wójt gminy Daszyna, Zbigniew W. został wybrany ponownie na to stanowisko. Polityk mógł ubiegać się o reelekcję dlatego, że mimo ciążących na nim 92 prokuratorskich zarzutów nie został prawomocnie skazany.

Zbigniew W. od początku był faworytem tych wyborów, bo wygrał już w I turze. Marsz o reelekcję ułatwił mu jego były kontrkandydat Tadeusz Dymny, który zrezygnował z ubiegania się o urząd wójta tuż po zakończeniu I tury wyborów. W tej sytuacji II tura wyborów na wójta w tej gminie zamieniła się w plebiscyt. Mieszkańcy gminy Daszyna mogli zaakceptować lub odrzucić kandydaturę wójta głosując na „tak” lub „nie”.


Jak się okazało, zarzuty ciążące na polityku nie przeszkadzały mieszkańcom Daszyna. Aż 72,4 procent głosujących w tym miejscu dało kredyt zaufania oskarżonemu wójtowi i zagłosowało na „tak”. Przeciwko wyborowi wójta z zarzutami było natomiast 27,6 procent.


Te wyniki oznaczają, że Zbigniew W. prawdopodobnie zostanie wójtem, chociaż z racji aresztu nie będzie mógł wykonywać swoich obowiązków. Jeśli zarzuty, które są mu stawiane uprawomocnią się i polityk zostanie skazany na karę więzienia najprawdopodobniej zostanie usunięty ze stanowiska.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE