Ograniczenia w poruszaniu się na ulicach i spotkaniach. Ile osób może stać obok siebie?

2020-10-23 12:05 pmar
Gorzów koronawirus
Autor: TogaH (fot. archiwum) W czerwonej strefie znów mogą wrócić kolejki... przed sklepami.

W piątek premier Mateusz Morawiecki i minister zdrowia Andrzej Niedzielski ogłosili kolejne obostrzenia, które od jutra zostaną wprowadzone w całym kraju. Poza np. zakazaniem możliwości spożywania posiłków wewnątrz restauracji czy też wysłanie uczniów z klas 4/8 do nauczania zdalnego, wprowadzone również zmiany w tzw. życiu społecznym.

Szef rządu poinformował podczas piątkowej konferencji prasowej o kolejnych obostrzeniach wynikających z gwałtownego wzrostu zakażonych koronawirusem w Polsce. Jednym z nich jest zakaz aktywności w grupach powyżej 5 osób. - Czwartym obostrzeniem jest zakaz wszelkiego rodzaju aktywności osób, powyżej pięciu w jednej grupie, a więc różnego rodzaju zebrań, aktywności, spotkań. Widzimy wyraźnie, że również w ostatnich dniach dochodziło do spotkań dużych grup osób i mamy przekonanie i takie też jest zdanie epidemiologów, że były to źródła i ogniska zakażeń" - zapowiedział premier.

Szef rządu wyjaśnił, że obostrzenie to nie będzie dotyczyło osób, które mieszkają razem, czy w przypadków wykonywania celów zawodowych np. na budowie.

Źródło: PAP

Nowy lockdown ma potrwać od 10 do 14 dni. Zdaniem premiera Morawieckiego, pierwsze symptomy zmian, po wejściu Polski w czerwoną strefę mają się pojawić za tydzień.

Branża gastronomiczna w Tarnowie planuje protest
Najnowsze
KOMENTARZE