Ten sondaż pokazuje, jakie poparcie ma naprawdę Kaczyński

2021-09-16 12:22
 Jarosław Kaczyński
Autor: Piotr Grzybowski/Super Express Jarosław Kaczyński

Sondaż Instytutu Pollster dla „Super Expressu” o tym jakie poparcie ma Jarosław Kaczyński. W ostatnich miesiącach wiele spekuluje się o odejściu wicepremiera z rządu. Wedle doniesień Kaczyński miałby skupić się na zarządzaniu partią przed zbliżającymi się wyborami. Co na to elektorat PiS? Ten sondaż nie pozostawia złudzeń.

Najnowszy sondaż „Super Expressu” pokazuje ile dla wyborców PiS znaczy Jarosław Kaczyński. Elektorat partii rządzącej wprost nie wyobraża sobie rządu bez prezesa! Blisko 60 proc. wyborców Prawa i Sprawiedliwości chce pozostania Jarosława Kaczyńskiego w rządzie Mateusza Morawieckiego – wynika z sondażu Instytutu Badań Pollster dla „Super Expressu”. Odmiennego zdania jest zaledwie 18 proc. ankietowanych. Nieco więcej, bo 23 proc., nie potrafiło udzielić jednoznacznej odpowiedzi. Sam Kaczyński w najnowszym wywiadzie dla PAP, pytany o swoją obecność w rządzie odparł krótko: - "Na pewno w tym roku nie zrezygnuję, chyba że ze mnie zrezygnują".

Nie przegap: Nowy sondaż po Polskim Ładzie! Kto będzie rządził?

Czy Kaczyński powinien odejść z rządu? Sondaż
Autor: Grafika SE Maciej Turowicz-Kwiatkowski

Skąd takie poparcie dla Jarosława Kaczyńskiego w elektoracie PiS? – Jarosław Kaczyński jest ciągle spoiwem Prawa i Sprawiedliwości. Jego siła charyzmatu jest najważniejsza dla tej formacji. Przypuszczam, że Mateusz Morawiecki może nie do końca ucieszyć się, czytając wyniki tego sondażu, gdyż to znowu świadczy o tym, że co prawda może być premierem, ale potrzebuje swojego politycznego opiekuna i patrona nie ma wątpliwości dr Bartosz Rydliński, politolog z UKSW.

Ekspert wskazuje również, że powrót Donalda Tuska do polskiej polityki spowodował mobilizację elektoratu PiS i skupienie się wokół lidera obozu, czyli Jarosława Kaczyńskiego. – Wiele badań opinii społecznej pokazuje, że efekt Tuska nie tylko wiąże się ze skonsumowaniem poparcia Szymona Hołowni, ale również ze wzmocnieniem tego wyraźnego skrzydła polskiej prawicy – mówi nam dr Rydliński.

Sondaż zrealizowany przez Instytut Badań Pollster w dniach 13-14.09.2021 roku na próbie 1048 dorosłych Polaków.

CZYTAJ>>>Komorowski prześwietlił Tuska! Mocna diagnoza, inni boją się o tym mówić

Sonda
Czy Kaczyński powinien odejść ze stanowiska wicepremiera?
prof. Antoni Dudek: Widać, że Kaczyński jest zmęczony. Powrót Tuska to dla niego zastrzyk adrenaliny
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE