Okropne życzenia od Andruszkiewicza. Nie chciałbyś takich dostać

2020-01-14 12:28 DAB
Ekspress Biedrzyckiej z Adamem Andruszkiewiczem
Autor: BEATA GÓRKA/SUPER EXPRESS "Ekspress Biedrzyckiej" z Adamem Andruszkiewiczem

Tu nie było żadnego owijania w bawełnę. Pomimo, że życzenia pochodziły od znanego posła i wiceministra cyfryzacji, ten nawet nie starał się zachować politycznej dyplomacji. Było konkretnie, bezpośrednio i w punkt. Takich życzeń nie spodziewali się nawet najwięksi pesymiści w polskiej polityce. Wiceminister Adam Andruszkiewicz powiedział o nich dokładnie to, co myśli.

Adam Andruszkiewicz znany jest z tego, że mówi to, co myśli i się z tym nie kryje. Wiceminister cyfryzacji wielokrotnie krytykował rządy PO-PSL, na politykach tych partii nie zostawiał suchej nitki. Tak było i tym razem. – Szczerze życzę Platformie Obywatelskiej, by się rozpadła, bo wiele złego zrobiła Polsce. Życzę jej, by nie wychodziła z tego kryzysu – powiedział Andruszkiewicz w poranku rozgłośni katolickich "Siódma 9". - Brak PO jest dobry dla Polski. Musimy jednak patrzeć na siebie – dodał.
Wiceminister odniósł się w rozmowie do sobotniego marszu Tysiąca Tóg, który jego zdaniem był sondażem jak w środowisku prawników wygląda ocena reform wymiaru sprawiedliwości. - Większość prawników nie stawiło się na tym marszu i go nie popierało - stwierdził Andruszkiewicz. - Wielu prawników nie zgadza się z tą skrajną retoryką i wie, że reforma jest potrzebna. Należy pamiętać, że to specyficzne środowisko i wiele osób boi się publicznie artykułować swoje poparcie – dodał. W dalszej części rozmowy wiceminister odniósł się, co do legalności marszu. - Trzeba jednak otwarcie stawiać pytanie, czy organizacja takiego marszu nie była złamaniem prawa, bo byli tam też obecni politycy opozycji – mówił.

Najnowsze