Opozycja bije się o Gowina! Jest pomysł na nową listę. To wszystko zmienia

2022-01-29 6:00
Tak choroba zmieniła Jarosława Gowina
Autor: ŁUKASZ GĄGULSKI/ SUPER EXPRESS Tak choroba zmieniła Jarosława Gowina

Ledwo co Jarosław Gowin (61 l.) wrócił do politycznej aktywności, a PO i PSL już biją się o szefa Porozumienia! Kogo wybierze były wicepremier w rządzie PiS? - Czy pójdziemy z ludowcami? Są elementy w których Porozumienie ma zbliżone poglądy do PSL – mówi nam rzecznik Porozumienia Jan Strzeżek. Gdyby powstała nowa lista wyborcza razem z Jarosławem Gowinem, wszystko w polskiej polityce mogłoby się zmienić.

Po tym, jak Jarosław Gowin wygrał walkę z depresją, zaczął nowy rozdział w polskiej polityce. Jego Porozumienie szuka dróg wyjścia na scenie politycznej i możliwie najlepszego scenariusza. - Wróciłem tak silny, jak nigdy nie byłem! - mówił nam kilka dni temu Jarosław Gowin, a o jego polityczne względy już biją się główne partie!

- W kwestiach takich jak samorząd, światopogląd, czy kwestie gospodarcze, to większość PSL ma poglądy bliskie temu, co prezentuje Gowin. I ja tu nie widzę problemu na współpracę z nim. Co z tego wyjdzie, czas pokaże, trzeba dać jednak temu szansę i nie wykluczamy współpracy z Jarosławem. Trzeba zbudować listę centrową na wybory. Sądzę, że i Hołownia mógłby się dogadać z Koalicją Polską, ale widzę, że ma on ambicje zastąpienia Tuska na opozycji – zaznacza w „SE” poseł PSL Marek Sawicki (64 l.).

Co ciekawe, współpracy z szefem Porozumienia nie wykluczają też politycy PO. - Jak trzeba obalić rząd PiS, to głos Jarosława Gowina na pewno się przyda – mówi nam z kolei poseł KO Paweł Kowal (47 l.). - Jeśli Gowin chce zostać w polityce, to musi wejść w alians z jakąś formacją polityczną. I jeśli chodzi o opcje, to bardziej widziałbym go we współpracy z Koalicją Polską niż z PO czy Hołownią. Koalicja Polska balansuje na progu wyborczym i nawet jeśli Gowin reprezentuje ze swoją partią pół procenta, to może się to okazać decydujące przy wejściu do Sejmu dla Kosiniaka-Kamysza i Gowina – komentuje prof. Antoni Dudek z UKSW.

WIĘCEJ O POWROCIE GOWINA I PRZYSZŁOŚCI W OPOZYCJI

>>>Jarosław Gowin pytany o samobójstwo. MOCNA odpowiedź byłego wicepremiera

>>>Lis bezlitosny dla Gowina! Ale mu dowalił

>>>Tego BOI SIĘ Kaczyński! Gowin nie przebiera w słowach. Wszystko ujawnia!

>>>Jarosław Gowin szczerze o swojej walce z chorobą: Wróciłem tak silny, jak nigdy

KLIKNIJ PONIŻEJ! Tak choroba zmieniła Jarosława Gowina. Spójrz na te zdjęcia

Sonda
Czy zagłosowałbyś na ugrupowanie z Hołownią i Gowinem?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE