Opublikowano wykaz lotów Donalda Tuska. Wylatał dwa razy mniej niż Morawiecki

2019-08-17 8:30 ŁT
Donald Tusk
Autor: Marcin Wziontek/Super Express Marsz Polska w Europie

Nie gasną echa afery samolotowej byłego już marszałka Sejmu Marka Kuchcińskiego, w której Kancelaria Sejmu nadal odmawia publikacji pełnej listy lotów Kuchcińskiego. Z kolei Kancelaria Prezesa Rady Ministrów potrzebowała jedynie kilku dni, aby upublicznić wykaz lotów obecnego premiera Mateusza Morawieckiego i jego trzech poprzedników - Beaty Szydło, Ewy Kopacz i Donalda Tuska.

Donald Tusk był szefem rządu od 16 listopada 2007 r. do 22 września 2014 r.Pierwszy lot byłego premiera datowany jest na 30 listopada 2007 r., a ostatni na 5 września 2014 r.

ZOBACZ TEŻ: Tak Tusk bawi się z wnukami! Harata w gałę i... [ZDJĘCIA I WIDEO PAPARAZZI]

W piątek, 16 sierpnia br. na stronie Kancelarii Premiera opublikowano wykaz lotów zawierający 573 pozycje (w ciągu 6 lat i 10 miesięcy urzędowania). Wskazano daty i trasy podróży oraz rodzaj użytego samolotu. Podobnie, jak w przypadku opublikowanych wcześniej wykazów lotów innych szefów rządu, nie ma informacji o statusie poszczególnych lotów ani o ewentualnych osobach towarzyszących - podkreśla tvn24.pl.

Wcześniej na światło dzienne wyszły zestawienia połączeń lotniczych obecnego szefa rządu oraz poprzednich premierów - Beaty Szydło i Ewy Kopacz. Poprzedniczka Mateusza Morawieckiego wylatała 64 razy w ciągu 24 miesięcy. Z kolei Ewa Kopacz w roli premiera do rządowego samoloty wsiadał 47 razy w czasie 14 miesięcy urzędowania na tym stanowisku. Jako pierwszy na stronie KPRM pojawił się wykaz lotów urzędującego premiera Mateusza Morawieckiego (207 pozycji w ciągu 20 miesięcy - od grudnia 2017 roku do sierpnia 2019 roku). 

SPRAWDŹ LISTĘ WSZYSTKICH LOTÓW DONALDA TUSKA!

Publikacje Kancelarii Premiera mają związek z aferą samolotową Marka Kuchcińskiego - lotami rządowym samolotem, w tym z rodziną i politykami PiS na pokładzie. Jak informuje tvn24.pl, Prokuratora Okręgowa w Warszawie poinformowała, że trwa postępowanie sprawdzające w sprawie ewentualnych nieprawidłowości w związku z lotami Kuchcińskiego. Po naciskiem opinii publicznej po ujawnieniu skandalu marszałek Kuchciński podał się do dymisji 9 sierpnia br. Jego następczynią została wybrana Elżbieta Witek.

Źródło: tvn24.pl, fakty.interia.pl, KPRM

Najnowsze