Ostatni sondaż przed wyborami 2020! Duda i Trzaskowski powalczą o każdy głos!

2020-07-10 6:00
duda trzaskowski
Autor: MP

To już ostatnie chwile przed ciszą wyborczą! Zarówno urzędujący prezydent Andrzej Duda (48 l.), jak i kandydat KO Rafał Trzaskowski (48 l.) do ostatniej sekundy będą bić się o każdy głos! A jak wynika z sondażu Instytutu Badań Pollster dla „Super Expressu”, bliższy wygranej jest Duda, który wygrywa minimalnie z Trzaskowskim. - Wygra ten, kto bardziej przekona niezdecydowanych wyborców – komentuje nam prof. Kazimierz Kik (73 l.), politolog.

Sztaby Andrzeja Dudy i Rafała Trzaskowskiego mają zaplanowane spotkania z wyborcami do północy w piątek. Później, aż do niedzieli do godz. 21, nastąpi cisza wyborcza. Tymczasem jak wynika z naszego sondażu niemal 4 proc. ankietowanych wciąż nie wie, kogo poprze! Dlatego do samego końca PiS i PO ścigają się w walce o ich głosy.

ZOBACZ TAKŻE: Jasnowidz Jackowski na 3 dni przed wyborami ujawnia, kto wygra! Podał konkretne wyniki!

Dura tura. Sondaż prezydencki 2020  - Andrzej Duda i Rafał Trzaskowski
Autor: SE

- Wierzymy, że to my przekonamy niezdecydowanych. Pan prezydent bardzo dużo pracuje. Praca, praca i jeszcze raz praca do ostatniej sekundy! - mówi w rozmowie z „SE” Stanisław Karczewski (65 l.) z PiS. Ale politycy PO są przekonani, że to ich kandydat zatriumfuje. - Tysiąc czy kilka tysięcy głosów może przesądzić o wyniku. Wierzymy, że to Rafał Trzaskowski zwycięży – komentuje wiceszef PO Tomasz Siemoniak (53 l.).
Eksperci nie mają wątpliwości, że wojna o głosy będzie się toczyć do ostatniej chwili. - Sondaż pokazuje, że to Duda jest lekkim faworytem, ale nie skreślałbym Trzaskowskiego. Obaj kandydaci stawiają na mobilizowanie swoich zwolenników, ale też walkę o głosy niezdecydowanych – zaznacza prof. Antoni Dudek (54 l.), politolog z UKSW.
Badanie zrealizował Instytut Badań Pollster w dniach 8-9 lipca 2020 r. na próbie 1058 dorosłych Polaków.

Super Raport 9 VII (goście: Krzysztof Gawkowski - Lewica, politolog dr hab. Tomasz Słomka, ekonomista Marek Zuber)
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE