Papież ZABLOKOWAŁ Jędraszewskiego! Polacy MASOWO dziękują

2019-09-10 7:48 LIKP
Papież Franciszek zakazuje zmiany płci
Autor: AP Papież Franciszek zakazuje zmiany płci

Wielu polskich wiernych i duchownych z wypiekami na twarzy czekało na decyzję papieża Franciszka w sprawie nominacji kardynalskich. Niestety dla polskich hierarchów ojciec święty po raz kolejny ich pominął. Szczególnie bolesne jest to dla abp Marka Jędraszewskiego. który - było, nie było - w Krakowie jest w końcu następcą samego Karola Wojtyły. Polacy zdecydowanie zareagowali na decyzję Franciszka.

Specjaliści zajmujący się tematyką Kościoła nie mają wątpliwości. To, że papież zablokował abp. Jędraszewskiego, jest dla metropolity krakowskiego policzkiem i jasnym pokazaniem mu miejsca w szeregu. - Franciszek lepiej czyta znaki obecnego czasu. To rozprzestrzenianie się islamu i różnych religijnych fundamentalizmów, a także wewnętrzny kryzys na tle pedofilii stanowi dziś prawdziwe wyzwanie dla Kościoła rzymskokatolickiego, a nie rzekome ataki ze strony „neomarksistowskiej i tęczowej” zarazy - ocenił na swoim blogu publicysta Adam Szostkiewicz (WIĘCEJ O TYM PRZECZYTASZ TUTAJ). Swoje trzy grosze do dyskusji o nominacjach kardynalskich dorzucił ks. Wojciech Lemański. - Jak ja szanuję tego papieża Franciszka. Znów dał pstryczka w nos strategom Kościoła w Polsce. Tylu już nadstawiało głowy pod kardynalski kapelusz, a tu - figa z makiem. Ani biskup krakowski, ani prymas Polski ani nawet przewodniczący KEP - komentował kapłan (WIĘCEJ TU).

ZOBACZ: Znany ojciec piątki dzieci boleśnie UDERZA w Kaczyńskiego! Wypomniał mu, że...

CZYTAJ TEŻ: UJAWNIONO, za co NAPRAWDĘ Kaczyński dziękował Jędraszewskiemu. Będzie BURZA!

Podziękuj modlitwą. TUTAJ

Niesiołowski książka
Autor: SE Niesiołowski książka

TUTAJ MOŻESZ ZAMÓWIĆ KSIĄŻKĘ "NIESIOŁOWSKI" PIOTRA LEKSZYCKIEGO

Wydawało się, że Polacy po zablokowaniu awansu Jędraszewskiego wkurzą się na papieża. Jest jednak raczej odwrotnie. Nad Wisłą widać wielkie, wręcz masowe, wsparcie dla Franciszka. 'Mądry papież  - decyzja prawidłowa .Bizancjum się rozrasta, a skromności brak", "Papież podjął dobrą decyzję. Może komuś to da do myślenia", "Brawo, mądra decyzja, ta Polska władza kościelna zapomniała o Bogu" - komentują użytkownicy Facebooka.

Najnowsze