Papieża nazwał "idiotą", twierdzi, że odkrył Tokarczuk. Noblistka może się WKURZYĆ

2019-10-10 17:42 LIKP
Olga Tokarczuk
Autor: SUPER EXPRESS Olga Tokarczuk

Olga Tokarczuk jest teraz na ustach wszystkich. Wielu chce ogrzać się w blasku jej sławy. Nic dziwnego, w końcu trudno wyobrazić sobie większe wyróżnienie od nagrody Nobla. Szanse dla siebie zauważył także popularny prawicowy publicysta i pisarz Rafał Ziemkiewicz, który w przeszłości zasłynął m.in. tym, że był rzecznikiem unii Polityki Realnej - partii Janusza Korwin-Mikkego. Swego czasu nazwał też papieża Franciszka... "idiota".

Rafał Ziemkiewicz znany jest głównie z ostrych politycznych komentarzy. Swoich przeciwników nie oszczędza, czasem jednak chyba przesadza. Przekładem jest jego wypowiedź o Ojcu Świętym, którego nazwał "idiotą" (CZYTAJ TU). Ziemkiewicz zorientował się wówczas, że przegiął, bo za swoje słowa przeprosił. - To jest oczywiście przekroczenie pewnej granicy i przyznaję się do tego, że jest to w ogóle nie do przyjęcia. Przepraszam za użycie takiego słowa wobec kogoś, kto pełni tak wysoki i ważny urząd - przyznał. Teraz były rzecznik UPR przypisał sobie pewne zasługi odnośnie Olgi Tokarczuk. "Byłem dawno temu jednym z pierwszych recenzentów, który dostrzegł Olgę Tokarczuk i wróżył jej wielką przyszłość, więc gratulując laureatce, gratuluję trochę sobie" - napisał na Twitterze Ziemkiewicz.

CZYTAJ TAKŻE: Tusk ZASTRASZONY po Noblu dla Tokarczuk?! To może wpłynąć na wynik wyborów

Tweet Ziemkiewicza pewnie wkurzy samą Tokarczuk, szczególnie, że "życzliwi" internauci przypomnieli inny wpis, który miał stworzyć publicysta. Wtedy jakoś nie chwalił się odkryciem przyszłej noblistki...

Nobel dla Olgi Tokarczuk. Marcin Baniak: "Mam łzy w oczach"