Pasjonujesz się historią? To może być dla ciebie. Morawiecki obiecał fundusz patriotyczny

2020-07-05 18:30 ełem
ARKUSZE CKE - Matura historia 2019
Autor: ARKUSZ CKE ARKUSZE CKE - Matura historia 2019

Polityka historyczna i tzw. "tożsamościowa" jest bardzo istotna dla rządu Prawa i Sprawiedliwości. Po raz kolejny przypomniał o tym szef rządu, premier Mateusz Morawiecki. Podczas kampanijnej wizyty w Czarnem, premier zapowiedział stworzenie nowego, rządowego funduszu: funduszu patriotycznego. O co chodzi?

- W najbliższym czasie powołamy Fundusz Patriotyczny, który będzie służył budowaniu postaw patriotycznych. Będzie wspierał pasjonatów historii i tych, którzy uczestniczą w grupach rekonstrukcyjnych i poszukiwawczych pamiątek i przeszłości - zapowiedział Mateusz Morawiecki. 

Dodał, że celem działania funduszu będzie wspieranie też fundacji i stowarzyszeń o "profilu patriotycznym".

- Dodatkowo też chcemy wspierać młodych naukowców, którzy będą szerzyli myśli patriotyczne, którzy będą odszukiwali z przeszłości ślady polskości, ale będą też budowali na tym fundamencie naszą wielką przyszłość - powiedział Morawiecki.

- Fundusz patriotyczny będzie służył budowaniu postaw patriotycznych, który będzie wspierał pasjonatów historii, pasjonatów, którzy biorą udział w grupach rekonstrukcyjnych - zapowiedział premier.

Express Biedrzyckiej - Leszek Balcerowicz: To nawrót do tradycji PRL

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Najnowsze