Paskudny ATAK na Agatę Dudę! Poszło o spotkanie pierwszej damy

2020-01-14 12:59 Paula
Agata Duda
Autor: Andrzej Lange

Agata Duda jako pierwsza dama ma pełne ręce roboty. Jej kalendarz wprost pęka w szwach, pani prezydentowa ma bardzo napięty grafik spotkań. W poniedziałek Agata Duda zaprosiła do Pałacu Prezydenckiego przedstawicieli Stowarzyszenia Szlakiem Tęczy. Zdjęcia ze spotkania trafiły na oficjalny profil kancelarii prezydenta na Twitterze. To, co zaczęli wypisywać niektórzy z internautów pod wpisem, nie mieści się w głowie!

Agata Duda to zapracowana pierwsza dama. Spełniając swoją rolę często towarzyszy mężowi w wyjazdach zagranicznych oraz podróżach po Polsce. Bierze udział w oficjalnych spotkaniach z prezydenckimi gośćmi, bywa na galach i ważnych uroczystościach. Jednak nie tylko to ją zajmuje, bo Agata Duda angażuje się też w wiele innych spraw. Zajmuje się sprawami charytatywnymi, patronuje akcjom społecznym i pomocowym, spotyka się z uczniami, z którymi ma wyśmienity kontakt, jak na nauczycielkę z powołania przystało. Ostatnio jednak musiała się zmierzyć z kąśliwymi uwagami i paskudnymi komentarzami, które pojawiły się pod doniesieniami o spotkaniu pierwszej damy z przedstawicielami jednego ze stowarzyszeń. Chodzi o Stowarzyszenie na Rzecz Dzieci i Osób Niepełnosprawnych Szlakiem Tęczy, które zajmuje się wsparciem rodziców wychowujących dzieci z niepełnosprawnościami, a także rozwiązaniami dla osób dorosłych wymagających opieki. stowarzyszenie od dziesięciu lat organizuje leczenie, rehabilitację i warsztaty dla chorych dzieci, pomaga w ich rozwoju. Agata Duda już wcześniej poznała stowarzyszenie, bo już w 2017 roku spotkała się z podopiecznymi. Czego dotyczyło spotkanie w pałacu? Na stronie kancelarii prezydenta czytany: -  rozmawiano o planach rozszerzania działalności instytucji, roli aktywności ruchowo-intelektualnych w rozwoju dzieci niepełnosprawnych, zwiększaniu udziału chorych w życiu społecznym, jak również o aktywizacji seniorów. Informacja o gościach pierwszej damy pojawiła się na Twitterze.

Niestety, część komentujących ostro zaatakowała pierwszą damę. Wypomniano jej przede wszystkim, że gdy w Sejmie trwał protest rodziców osób niepełnosprawnych wraz z ich dziećmi, pierwsza dama się tam nie pojawiła. - Milczała wyniośle podczas protestu osób niepełnosprawnych w Sejmie. Nie pomogła, nie wzięła w obronę przed politykami PiS. Teraz, 4 miesiące przed wyborami lansuje się ustawkami, w wygodnym fotelu w pałacu. Obrzydliwa propaganda.; A tu w pałacu w garsonkach, przy porcelanie, na złotych stołach. Tak pierwsza dama może wspierać. Na podłodze w brudnym sejmie nie ...;  Był czas, kiedy Pierwsza Dama mogła wykazać się dobrą wolą i wsparciem. Nie protestowała też, kiedy zabierano środki dla niepełnosprawnych. Straciła okazje do aktywności, skorzystała z prawa... do milczenia. Teraz udaje troskę? Bo kampania i wspiera... męża??? - zarzucają jej złośliwie internauci. 

Najnowsze