Paskudny atak na pomnik Lecha Kaczyńskiego. Wandal przyszedł z białą farbą [Zdjęcia]

Lech Kaczyński
Autor: prezydent.pl Lech Kaczyński

Usytuowany w Siedlcach pomnik zmarłego w katastrofie smoleńskiej Lecha Kaczyńskiego najwyraźniej bardzo nie przypadł komuś do gustu. Wandale w majówkę zakradli się do niego nocą z białą farbą i go zdewastowali. Policja szuka teraz sprawców tego skandalicznego zdarzenia.

Pomnik Lecha Kaczyńskiego w Siedlcach został odsłonięty 28 września 2014 roku. Jej autorem jest rzeźbiarz Jerzy Nowicki. Znajduje się on na skwerze u zbiegu Cmentarnej i Wojskowej. Figura ma 2,5 metra wysokości i została wykonana z brązu, usadowiona jest natomiast na postumencie mającym 3,5 metra wysokości. W nocy z niedzieli na poniedziałek chuligani oblali postać zmarłego prezydenta białą farbą. Agnieszka Świerczewska, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Siedlcach, mówiła portalowi tvnwarszawa.pl: - Zgłoszenie o oblaniu farbą pomnika otrzymaliśmy w godzinach porannych. Od momentu, kiedy dowiedzieliśmy się o zdarzeniu, podjęliśmy niezbędne czynności. Na miejscu wykonano oględziny. Sprawdzamy również okoliczne budynki pod kątem monitoringu. Wszczęto postępowanie przygotowawcze w celu ustalenia sprawców dewastacji pomnika.

11. rocznica katastrofy smoleńskiej

Przypomnijmy, że według Kodeksu karnego art. 261, kto znieważa pomnik lub inne miejsce publiczne urządzone w celu upamiętnienia zdarzenia historycznego lub uczczenia osoby, podlega grzywnie albo karze ograniczenia wolności. 

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze