Patryk Jaki ujawnił coś ABSOLUTNIE strasznego! OBRZYDLIWE życzenia ŚMIERCI i ZERO reakcji Zuckerberga

2021-01-18 17:24
Patryk Jaki w Radiu Plus
Autor: Radio Plus Patryk Jaki w Radiu Plus

Po tym, jak Twitter zablokował konto Donalda Trumpa, na całym świecie rozgorzała dyskusja o cenzurze w sieci i podwójnych standardach, jakie stosują sieciowi monopoliści. Teraz kamyczek, i to całkiem spory, do ogródka Facebooka wrzucił europoseł Patryk Jaki. Niedoszły prezydent Warszawy wskazał ohydny komentarz internauty, jaki ten skierował do prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego. Pomimo faktu, że czytając go na głos aż uszy więdną, Facebook uznał, że nawet zawarte w nim życzenie śmierci "nie narusza standardów", więc nie zasługuje na usunięcie!

Mogłoby się wydawać, że są pewne granice dobrego smaku w krytykowaniu nielubianych przez siebie polityków. Niestety, jak dobrze wiemy, XXI wiek i możliwość komentowania wszystkiego w sieci sprzyja nienawistnym treściom. Takie, i to we wręcz "wybitnym" wydaniu, mogliśmy zaobserwować na Facebooku. Jeden z internautów napisał, sądząc po treści, bezpośrednio do Jarosława Kaczyńskiego. - WYPIER****! KIM BYŁA TWOJA MATKA?????? TY KUR**. ŻEBYŚ ZDECHŁ SKUR****** JAK NAJSZYBCIEJ - brzmiał komentarz, który umieszczony został pod udostępnionym artykułem o mszy św. w intencji zmarłej Jadwigi Kaczyńskiej, w której uczestniczył prezes PiS.

Ten pełen nienawiści post zmotywował Patryka Jakiego do zgłoszenia go władzom Facebooka. Ku jego zaskoczeniu, wulgarny i nawołujący do przemocy komentarz został jednak oceniony jako "nie naruszający Standardów społeczności"! - Zweryfikowaliśmy zgłoszony przez Ciebie komentarz i naszym zdaniem nie narusza on Standardów społeczności. Dlatego nie usunęliśmy go. Dokładamy wszelkich starań, aby nasza procedura oceny była jak najbardziej sprawiedliwa. Z tego powodu weryfikację zawsze opieramy na tych samych Standardach społeczności. Chociaż nie usunęliśmy zgłoszonego przez Ciebie komentarza, rozumiemy, że może Ci się on nie podobać. Zalecamy ukrycie komentarza lub zaprzestanie obserwowania, usunięcie z grona znajomych lub zablokowanie jego autora - taką odpowiedź otrzymał Jaki, co skomentował ironicznie:

Patryk Jaki odpalił bombę. Cała Europa zamarła
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze