Pawłowicz mogła dostać ZAWAŁU po słowach Dudy. Zadał jej straszny BÓL

2019-05-03 18:15 LIKP
Krystyna Pawłowicz
Autor: Tomasz Radzik/SUPER EXPRESS Krystyna Pawłowicz

Są z tego samego obozu politycznego, a jednak tak bardzo się różnią. Jednak to, co dziś powiedział Andrzej Duda, dla Krystyny Pawłowicz było zapewne przekroczeniem wszelkiej granicy. Gdy słuchała przemówienia prezydenta, mogła być bliska zawału serca. A wszystko przez... Unię Europejską. Pawłowicz znana jest ze swojego - delikatnie mówiąc - chłodnego stosunku do wspólnoty. Duda właśnie udowodnił, że przeciwnie.

Niespodziewanie podczas wystąpienia z okazji Święta Konstytucji na Placu Zamkowym Andrzej Duda okazał się niezwykle prounijnym politykiem. - Potrzebny jest silniejszy Parlament Europejski i silniejsza Rada Europejska - przekonywał i zdradził, że sam jest za wprowadzeniem do naszej ustawy zasadniczej zapisu o członkostwie Polski w Unii Europejskiej (WIĘCEJ NA TEN TEMAT PRZECZYTASZ TUTAJ). Obok tych słów obojętnie przejść nie mogła Krystyna Pawłowicz. "ŻADNEGO wpisywania z NAZWY żadnych konkr.organizacji międzynarod czy sojuszy do konstytucji RP !! Sojusze i układy się zmieniają,a RP zostanie w pułapce,z kt.wyjście może być niemożliwe ..Wpisać ew.TYLKO OGÓLNE reguły OCHRONY SUWERENNOŚCI RP w RÓŻNYCH sojuszach i organizacjach" - stanowczo napisała na Twitterze (pis. org. - red.) , siłą rzeczy stając w kontrze do prezydenta. 

ZOBACZ TAKŻE: Pawłowicz w SZALE po słowach Tuska. Zabrzmiało to bardzo GROŹNIE

QUIZ: Podróże polityków. Czy zgadniesz, ile nas kosztowały?

Przypomnijmy, że 6 lat temu w rozmowie z Super Expressem Krystyna Pawłowicz powiedziała słynne słowa na temat flagi Unii Europejskiej. - Ustawa o godle, barwach narodowych i hymnie RP przewiduje, że godne eksponowanie i cześć należy się polskiej fladze. Ciągłe eksponowanie jej łącznie z jakąś unijną szmatą obraża nasze symbole - stwierdziła wówczas posłanka PiS. (TU PRZECZYTASZ CAŁY WYWIAD)

Najnowsze