Tak Krystyna Pawłowicz wystroiła się do kościoła! Co za szyk! Niczym pierwsza dama Francji [ZDJĘCIA PAPARAZZI]

2022-05-23 5:00
Krystyna Pawłowicz
Autor: SUPER EXPRESS Krystyna Pawłowicz

Krystyna Pawłowicz (70 l.) jak na dobrą katoliczkę przystało, nie zapomina o niedzielnej mszy. Jednak nawet czasie modlitwy w kościele czuje się lepiej, gdy ma tuż obok uzbrojonego oficera SOP. Choć byłej posłance PiS, która po przegranych wyborach została sędzią w Trybunale Konstytucyjnym, nie przysługuje ochrona rządowych służb z urzędu, te zostały jej przyznane i towarzyszą nawet w tak intymnych momentach, jak msza święta. Jednocześnie - niczym pierwsza dama Francji - zadała sporego szyku wchodząc do świątyni.

„Super Express” spotkał Pawłowicz i młodego, rosłego ochroniarza, gdy ci wychodzili ze mszy w kościele im. Józefa Oblubieńca NMP na warszawskim Ursusie. Ochroniarz, jak przystało na profesjonalistę, towarzyszył byłej posłance i nie odstępował jej na krok. Odprowadził do rządowej limuzyny, by bezpiecznie odwieść sędzię Trybunału Konstytucyjnego do domu.

Ochronę dla sędzi TK w październiku 2020 roku przyznał minister spraw wewnętrznych i administracji Mariusz Kamiński. W 2021 r. Onet wyliczył, że przy trybie życia Pawłowicz, tygodniowa praca funkcjonariuszy SOP może generować koszty na poziomie nawet 5 tys. zł. 

O ochronie Pawłowicz ostatnio było głośno na początku 2021 r., gdy towarzyszyła jej podczas pobytu sędzi w "hotelu leczniczym" omijającym rozporządzenia covidowe oferując - poza pobytem - usługi lecznicze. 

Zobacz także: Dramat! Pożar w hotelu. W środku była Krystyna Pawłowicz. Ewakuowano sto osób

Przeczytaj: Ale ubaw! Krystyna Pawłowicz w buciorach i swetrze w saunie! Ostrzegamy: tego nie się odzobaczyć

KLIKNIJ W GALERIĘ PONIŻEJ, BY ZOBACZYĆ SĘDZIĘ PAWŁOWICZ WYSTROJONĄ NA MACRONOWĄ W KOŚCIELE

Express Biedrzyckiej - Tomasz Trela: Z Krystyną Pawłowicz spotkamy się w sądzie
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE