Agata Duda wróciła do szkoły! Zobacz, jak pierwsza dama prowadzi lekcje z maluchami! [ZDJĘCIA]

2021-01-19 5:32 mav
Lekcja bezpieczeństwa ruchu drogowego z Pierwszą Damą
Autor: Kancelaria Prezydenta Lekcja bezpieczeństwa ruchu drogowego z Pierwszą Damą

Uczniowie klas I-III wrócili 18 stycznia do szkół po ponad dwóch miesiącach lekcji zdalnych. Dla pierwszoklasistów ze szkoły w Jabłonnie pierwszy dzień zajęć był szczególny i wyjątkowy! Dowód? Lekcje poprowadziła z nimi pierwsza dama Agata Duda i szef Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego Alvin Gajadhur. Ale tam się działo!

Pierwsza dama chętnie angażuje się w różnego rodzaju działalność charytatywną. Tak było i tym razem, kiedy na zaproszenie szefa GITD Alvina Gajadhura wzięła udział w lekcji dotyczącej bezpieczeństwa w ruchu drogowym skierowanej do najmłodszych uczniów klasy pierwszej Szkoły Podstawowej im. Armii Krajowej w Jabłonnie pod Warszawą. Zajęcia dotyczyły m.in. prawidłowego przechodzenia przez jezdnię, unikaniu zabaw w pobliżu drogi, czy zapinaniu pasów. Przewodnikami w przepisach i zasadach ruchu drogowego byli wyjątkowi nauczyciele – Pierwsza Dama, Agata Kornhauser-Duda i Alvin Gajadhur, Główny Inspektor Transportu Drogowego. Lekcję online poprowadzono równocześnie z Pałacu Prezydenckiego i sali edukacyjnej GITD.- Bardzo się cieszę, że mogę dziś wspólnie z wami wziąć udział w tej lekcji, tym bardziej, że po dłuższej przerwie przyszliście dziś do szkoły i jest to doskonały moment, żeby przypomnieć sobie podstawowe zasady uczestnictwa w ruchu drogowym. Każdy z was musiał dotrzeć dziś do szkoły czy to pieszo, czy jadąc z rodzicami samochodem, czy korzystając np. z autobusu. Większość z was, podstawowe zasady zapewne zna, ale dziś to jest bardzo dobry moment aby je powtórzyć – podkreśliła rozpoczynając lekcję Pierwsza Dama Agata Kornhauser-Duda.

NIE PRZEGAP: Patryk Jaki ujawnił coś ABSOLUTNIE strasznego! OBRZYDLIWE życzenia ŚMIERCI i ZERO reakcji Zuckerberga

- Codziennie jesteście uczestnikami ruchu drogowego, dlatego zależy nam na tym abyście byli bezpieczni, wiedzieli jak poruszać się po drogach i jak unikać niebezpiecznych sytuacji. Znajomość najważniejszych zasad, umiejętność rozpoznawania znaków drogowych, wiedza jakie i jak nosić odblaski na pewno przydadzą się nie tylko w drodze do szkoły, ale i w trakcie zabaw po lekcjach, czy podróży samochodem lub autobusem – mówił Główny Inspektor Transportu Drogowego, Alvin Gajadhur.

ZOBACZ TEŻ: Były mąż Kaczyńskiej mocno się wkurzył: "Po co pisać takie głupoty". Chodzi o grób jego teścia na Wawelu

Super Raport 18.01 (Goście: Radosław Sikorski - Eurodeputowany PO, Artur Dziambor - Konfederacja)
Najnowsze
KOMENTARZE