Dymisja w ministerstwie zdrowia! "Ucieczka z tonącego statku"

2022-01-21 17:28
Adam Niedzielski. Konferencja ministra zdrowia
Autor: TOMASZ GZELL/PAP Adam Niedzielski. Konferencja ministra zdrowia

Szok! Kolejne odejścia z departamentów odpowiedzialnych za zdrowie publiczne w gabinecie Mateusza Morawieckiego! Z funkcji wiceministra zdrowia po trzech latach odchodzi Stanisław Gadomski. Pikanterii sprawie dodaje fakt, że o odejściu jako pierwszy poinformował... minister zdrowia w rządzie PO, Bartosz Arłukowicz.

- Rozpoczęła się ucieczka z tonącego statku Ministerstwo Zdrowia? - ironizował Arłukowicz w tweecie z godziny 16.24. - Wiceminister zdrowia S. Gadomski rzucił papierami i odchodzi. Mało się tym jakoś Ministerstwo chwali - dodał były minister zdrowia. 

Express Biedrzyckiej - Bolesław Piecha: Niedzielski nie najgorzej poradził sobie z pandemią

To prawda. O odejściu swojego zastępcy Adam Niedzielski poinformował niespełna pół godziny później. - Serdeczne podziękowania za ponad 3 lata pracy na rzecz @MZ_GOV_PL ministra Sławomira Gadomskiego. Z 31 stycznia kończy swoją misję, pozostawiając istotne efekty swojej pracy, choćby Krajową Sieć Onkologiczną. Nadal jednak bedziemy współpracować na rzecz polskiej ochrony zdrowia - zatweetował Niedzielski. 

Adam Niedzielski. Będzie dymisja ministra zdrowia? 

O kłopotach wokół resortu Niedzielskiego mówi się ostatnio dużo. W ubiegłym tygodniu odeszło 13 z 17 członków Rady Medycznej przy premierze, którą później rozwiązano. W poniedziałek Radio ZET poinformowało o rzekomym ultimatum, jakie miał postawić Niedzielski. Jeśli Sejm i prezydent nie przyjmą tzw. "ustawy Hoca" pozwalającej pracodawcom na weryfikację statusu szczepiennego pracowników, Niedzielski ma podać się do dymisji. 

Ustawa Hoca jeszcze nie weszła pod głosowania, a z resortu odchodzi Sławomir Gadomski. W resorcie odpowiadał za departamenty: Budżetu i Finansów, Nadzoru i Kontroli oraz Oceny Inwestycji. Pod jego kontrolą znajdowały się m.in. Zakład Zamówień Publicznych przy Ministrze Zdrowia w Warszawie, Instytutu Psychiatrii i Neurologii w Warszawie, Instytutu Matki i Dziecka w Warszawie, Narodowy Instytut Oknkologii oraz regionalne centra krwiodawstwa i krwiolecznictwa. 

Według opublikowanego we środę sondażu "Super Expressu", 45 Polaków chce dymisji ministra zdrowia.

>>>Koronawirus. Kwarantanna będzie skrócona. Niedzielski i Morawiecki ogłosili nowe zasady

>>>Nowy sondaż: Czy minister Adam Niedzielski powinien podać się do dymisji? Zastanawiające wyniki

Sonda
Jak oceniasz ministra zdrowia Adama Niedzielskiego?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE