PILNE! Jest decyzja dotycząca szczepionki J&J. "Wstrzymujemy...

2021-12-03 10:53
Adam Niedzielski
Autor: K. MAJ/KPRM Adam Niedzielski

"Podjęliśmy pilną decyzję o wstrzymaniu wystawiania certyfikatów po dawce przypominającej dla pacjentów zaszczepionych Johnson&Johnson", powiedział Wojciech Andrusiewicz, rzecznik prasowy ministerstwa zdrowia. "To jest problem na poziomie unijnym, dotykający wszystkich państw UE", dodał Andrusiewicz na porannej konferencji prasowej.

Rzecznik resortu zdrowia streścił rano obecną sytuację pandemiczną w Polsce. Powiedział między innymi, że w Polsce nadal nie ma potwierdzonej obecności wariantu Omikron i że znajdujemy się w szczytowym momencie IV fali pandemii. Jednak to, co zaniepokoiło najbardziej na porannej konferencji prasowej, to słowa dotyczące szczepień przypominających preparatem Johnson&Johnson. 

Johnson&Johnson - ministerstwo wstrzymuje wystawianie certyfikatów

- Docierają do nas informacje od obywateli o problemach po przyjęciu dawki przypominającej po szczepionce Johnson&Johnsonmówił Andrusiewicz. - Dlatego podjęliśmy pilną decyzję o wstrzymaniu wystawiania certyfikatów po dawce przypominającej dla pacjentów zaszczepionych Johnson&Johnson. To jest problem na poziomie unijnym, dotykający wszystkich państw UE - powiedział rzecznik MZ. 

O co chodzi dokładnie? Tego samego ranka kwestię z certyfikatem po J&J przybliżył minister ds. cyfryzacji Janusz Cieszyński. - Problemy z certyfikatami COVID dotyczą osób, które skorzystały ze szczepionki J&J. Przy dawce przypominającej, przygotowany według zasad Unii Europejskiej, walidator nie odróżnia jej od drugiej dawki szczepień dwudawkowych i uznaje po 14 dniach. Pracujemy nad obejściem tej wady dla polskich obywateli - napisał na Twitterze Cieszyński. 

Przestój w szczepieniach. Zabrakło szczepionek w Warszawie
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE