To koniec Łukasza Mejzy?! W końcu się zdecydował! Radyklana decyzja

2021-12-10 12:38
Łukasz Mejza
Autor: TOMASZ GZELL/PAP Łukasz Mejza

Wiceminister sportu Łukasz Mejza (30 l.) ponosi pierwsze konsekwencje zawodowe związane ze swoją przeszłością. Jak podał Mejza na Facebooku, otrzymał on zgodę na bezpłatny urlop w Ministerstwie Sportu, w którym jest zatrudniony na stanowisku sekretarza stanu. Polityk miał także poprosić marszałek Sejmu o urlop z wykonywania obowiązków poselskich. Jak motywuje swoje decyzje?

Według Łukasza Mejzy - wiceministra w nowoutworzonym resorcie sportu - wnioski o urlop były jego własną decyzją, nie mającą związku ze wczorajszymi słowami szefa KP PiS Ryszarda Terleckiego (72 l.). - Oczekujemy, aż wiceminister Łukasz Mejza zawiesi swój udział w pracach Ministerstwa Sportu i Turystyki do czasu wyjaśnienia sprawy - mówił wówczas jeden z najbliższych współpracowników prezesa partii władzy. 

W piątek przed południem Mejza poinformował, że otrzymał urlop. Dlaczego? Mejza chce "w pełni poświecić się walce o swoje dobre imię, prawdę i sprawiedliwość". - W związku z bezpardonowym atakiem medialnym na mnie na tle politycznym, na środowym briefingu zapowiedziałem złożenie kilkudziesięciu pozwów/wniosków sądowych, co zrealizowałem i nadal realizuję - uzasadnia Mejza. 

Wystąpiłem również do Marszałek Sejmu o urlop z wykonywania obowiązków poselskich - dodał Mejza, który tuż przed powołaniem na stanowisko, podpisał się pod 39 interpelacjami poselskimi. 

Przypomnijmy: według ustaleń WP Łukasz Mejza miał - między innymi - nagabywać rodziny nieuleczalnie chorych dzieci na korzystanie z eksperymentalnych, potencjalnie niebezpiecznych terapii medycznych. Ponadto Mejza miał handlować maseczkami bez atestu na samym początku pandemii, fałszować dokumenty biznesowe oraz otrzymać prawie milion złotych dofinansowania z Agencji Rozwoju Regionalnego podczas gdy pełnił funkcję radnego sejmiku lubuskiego

Między innymi w tych sprawach Mejza składał wczoraj wyjaśnienia w delegaturze Centralnego Biura Antykorupcyjnego przy ul. Poleczki w Warszawie. 

>>>Ale cyrk! Nagle Łukasz Mejza zerwał się i wyszedł. Przerwał własną konferencję

Sonda
Czy Łukasz Mejza powinien zostać zdymisjonowany?
Express Biedrzyckiej - Tomasz Trela: Mejza powinien być wyrzucony na zbity pysk
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE