Pilne! Odbyło się głosowanie ws. koncesji dla TVN. Znamy wynik

2021-07-22 16:17
TVN24
Autor: Eastnews TVN24

TVN24 złożyło wniosek o przedłużenie koncesji już 17 miesięcy temu, jednak dopiero dziś, 22 lipca, Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji głosowała w tej sprawie. Do tej pory przedłużono koncesje już trzem innym kanałom TVN na obecnych warunkach. Samo TVN24 twierdzi, że według ekspertyz prawnych koncesja powinna zostać przedłużona. Jak postanowiła KRRiT w czasie głosowania? Znamy wynik! Można się mocno zdziwić.

TVN24 czekało na przedłużenie koncesji, która wygasa 26 września bieżącego roku. Stacja złożyła wniosek już w lutym 2020 roku, a w październiku KRRiT stwierdziło, że nie może podjąć tej decyzji bez przygotowania. - Wobec wtedy zgłoszonych uwag konieczne okazało się pozyskanie dodatkowych informacji, w tym również od właściciela koncesji - mówił wówczas Janusz Kawecki, członek KRRiT, w rozmowie z TVN24. Głosowanie miało się finalnie odbyć we wtorek 20 lipca 2021, ostatecznie jednak zostało przeniesione na czwartek. Jak się okazało, głosowanie w sprawie koncesji TVN24 nie przyniosło rozstrzygnięcia. - W sprawie koncesji dla TVN24 odbyły się w czwartek dwa głosowania. Nie ma do tej pory rozstrzygnięć - powiedziała poinformowała rzeczniczka KRRiT, Teresa Brykczyńska. Do przyznania koncesji niezbędna jest bezwzględna większość. Tymczasem za przyznaniem koncesji zagłosował przewodniczący, Witold Kołodziejski, przeciwko natomiast dwie osoby były "Za", a trzy "przeciw", co nie pozwoliło na jednoznaczny wynik.

Nie przegap: Lex TVN. Amerykańskie czołgi za niezależność TVN? "To najgłupsza rzecz, jaką ktoś mógł zrobić"

- To jest prosty proces, powinien zamykać się - i w praktyce się zamykał - w ciągu kilku tygodni - zauważył Jan Dworak, były szef KRRiT. Podkreślił, że " nie pamięta tak długiego postępowania o przedłużenie koncesji dla kanału satelitarnego za swojej kadencji".

Zobacz: "Lex TVN" to "próba stworzenia telewizji rządowej"? Senator Krzysztof Brejza komentuje

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE