PILNE! Sejm za wyższymi pensjami dla polityków

2020-08-14 18:01 Paulina Jaworska
Sejm
Autor: Sejm

Sejm przyjął przepisy, które podwyższają pensje: posłom, senatorom i innym najważniejszym osobom w państwie, a także pozwala na wprowadzenie pensji dla pierwszej damy. Wysokości wynagrodzeń mają być uzależnione od wysokości pensji sędziów Sądu Najwyższego. Za zmianami zagłosowało 386 posłów.

W błyskawicznym tempie Sejm zajął się sprawą projektem ustawy, którą przygotowała Komisja Regulaminowa, Spraw Poselskich i Immunitetowych, o zmianie ustawy w zakresie wynagrodzeń dla osób sprawujących funkcje publiczne. Zgodnie z przepisami podwyżki wynagrodzeń czekają: premiera, prezydenta, ministrów, posłów i senatorów. W piątek odbyły się dwa czytania i głosowanie nad projektem. Głosowało w sumie 434 posłów, z czego za proponowanymi zmianami było 386 osób, przeciw 33, a wstrzymało się 15 osób. 

ZOBACZ: SZOK! Tusk MIAŻDŻY kolegów. Tego im nie daruje...

Tak sytuację skomentował Krzysztof Bosak: - Właśnie wszystkie partie przegłosowały dla siebie znaczące podwyżki. Nie tylko znaczące podwyżki pensji dla posłów, ale także zwiększenie aż o połowę (!) i tak już dużych subwencji dla partii politycznych. Konfederacja jedyna głosowała w całości przeciw. Wnioski pozostawiam Wam.

Wśród posłów Koalicji Obywatelskiej znaleźli się tacy, którzy nie poprali nowych przepisów, pozwalających na podwyżki, w tym Klaudia Jachira i Franciszek Sterczewski. - PiS nie przyjął mojej oferty Stop okradaniu państwa, więc nie poparłam ustawy podwyższającej pensje dla najwyższych urzędników państwowych - napisała w mediach społecznościowych Jachira. 

CZYTAJ: Tusk PRZERWAŁ MILCZENIE. Ale powiedział! Chodzi o pieniądze

Zarobki polityków
Autor: SE
Włodzimierz Cimoszewicz - najlepsze momenty Expressu Biedrzyckiej

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Najnowsze