PiS i Lewica to jedno i to samo? Janusz Korwin-Mikke dostrzega same podobieństwa

2021-05-11 7:09 Janusz Korwin Mikke AS.
Janusz Korwin-Mikke
Autor: Tomasz Radzik/SUPER EXPRESS Janusz Korwin-Mikke

Janusz Korwin - Mikke przekonuje, że PiS i Lewica to ideowa koalicja! Serio? Kaczyński i Zandberg to lewicowcy? Dowód: Janusz Korwin - Mikke odnosi się do niedawnego głosowania nad Funduszem Odbudowy i poparciem rządu przez Lewicę. Dla wielu stało się jasne, że obie formacje stworzyły nieformalną koalicję. Opinia jednego z liderów Konfederacji to kolejny głos opozycji, która nie może wybaczyć koleżankom i kolegom z Lewicy głosowania z PiS ws. europejskich funduszy. W cotygodniowym felietonie Janusz Korwin - Mikke śledzi podobieństwa między Lewicą i PiS. Wy też je dostrzegacie? Komentujcie!

Hej, Lewy do Lewego!

P. Magdalena Ogórek startowała w swoim czasie na Prezydentkę Polski z ramienia SLD. Starzy towarzysze partyjni sarkali, że nie popiera komunizmu, tylko nowoczesność i wolny rynek – ale p. Leszek Miller uparł się przy tej kandydaturze. Na Jego nieszczęście okazało się, że wśród byłych PZPRowców jest sporo ludzi nawróconych na kapitalizm – ale starczyło ich tylko na 2,38% w wyborach... - stwierdza Janusz Korwin Mikke.

- Po wyborach p.Ogórek poszła pracować do rzekomo prawicowej TVPiS – i tylko ja uprzedzałem, że skrót PiS oznacza „Podatki i Socjalizm”. A, nie: podobnie mówił JE Jarosław Gowin – dopóki nie doszlusował do „Zjednoczonej Prawicy”... - dodaje polityk Konfederacji.

- Ale oto maski opadły. PiS (po raz trzeci już!) wciągała nas do Unii Europejskiej – ale tym razem z pomocą Lewicy, czyli SLD, „RAZEM” i „Wiosny” - bo w „Zjednoczonej Prawicy” zbuntowała się... nie, nie internacjonalistyczna Prawica, czyli p.Gowin, tylko narodowa Lewica, czyli p.Zbigniew Ziobro. Tak nawiasem: poparło PiS również PSL oraz niewiasty od p.Szymona Hołowni, więc Fundusz Zadłużenia Polski przeszedłby w Sejmie - nawet gdyby Lewica rozmyśliła się w ostatniej chwili i za nim nie zagłosowała! - zaznacza Janusz Korwin - Mikke.

- Maski spadły, WCzc.Adrian Zandberg sfotografował się na stacji ORLENU, więc p.Ogórek nie musiała już udawać i wróciła do korzeni: zaatakowała p.prof.Leszka Balcerowicza – za to, że zniszczył PGRy! W Sieci zawrzało. Ludzie na poparcie słów p.Ogórek przypominali, jak to mieli kilka lat, stali w kolejce w sklepie mięsnym. I zobaczyli parówkę, albo nawet serdelek, i wyciągali rączki – ale mamie skończyły się kartki na mięso. „Jednak ekspedientka ulitowała się i dała mi tę parówkę; do dziś pamiętam jej smak!”. - dodaje.

Express Biedrzyckiej - Waldemar Buda: Lewica wyszła spod buta PO

To były czasy! Jak się postało w kolejce trzy miesiące (cztery razy dziennie „sprawdzanie listy”!) to można było sobie kupić i pralkę automatyczną. I to się też długo pamiętało – pielęgnując głęboko w sercu wdzięczność dla Władzy Ludowej. I w ogóle wszystko wtedy było lepsze, bo byliśmy o czterdzieści lat młodsi...

...też dzięki Władzy Ludowej, oczywiście. Tylko Balcerowicz to zepsuł.

Były wtedy drobne problemy z Kościołem, ale Władza Ludowa prześladowała go, starannie pilnując, by Mu nie zrobić zbyt dużej krzywdy. Pedofilów się nie ujawniało – tylko szantażowało, by donosili do SB. I wszyscy byli zadowoleni.

PiS ma nadzieję, że towarzysze Adrian, Biedroń, Czarzasty... … Zandberg też okażą się tolerancyjni - i koalicja Obojga Lewic działać będzie bezkonfliktowo - podsumowuje Janusz Korwin - Mikke. Co Ty na to? Komentuj!

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze