PiS ma szatański PLAN B. Koalicjanci będą leżeć i kwiczeć!

2020-09-21 12:57 LIKP
Jarosław Kaczyński
Autor: Piotr Grzybowski/Super Express Jarosław Kaczyński

Powiedzieć, że czarne chmury zbierają się nad Jarosławem Gowinem i Zbigniewem Ziobrą, to nic nie powiedzieć. Z informacji Wirtualnej Polski wynika, że PiS ma szatański plan B, który może na dobre unicestwić małych koalicjantów. Jarosław Kaczyński i spółka mają bowiem podebrać posłów z i tak niewielkich już grup Porozumienia i Solidarnej Polski. Najbardziej spektakularnym transferem miałoby być przejście do PiS wicepremier Jadwigi Emilewicz.

Dla Jarosława Gowina i Zbigniewa Ziobry to byłaby prawdziwa tragedia. Jeśli dojdzie do ostatecznego rozpadu koalicji - a wszystko na to wskazuje - PiS prawdopodobnie rozpocznie wielkie łowy na polityków Porozumienia i Solidarnej Polski. Ogromnym wzmocnieniem dla partii Jarosława Kaczyńskiego na pewno byłaby Jadwiga Emilewicz. - Już od dłuższego czasu wysyła sygnały, że bardziej jej po drodze z PiS, a nie z Gowinem. A ostatnio otwarcie "gra" na premiera Mateusza Morawieckiego. Nie będzie umierać za ideały i program Porozumienia - zdradził informator WP. Przypomnijmy, że wicepremier jako jedyna z Porozumienia zagłosowała za nowelizacją ustawy o ochronie praw zwierząt. Emilewicz to jednak nie jedyna polityk, na którą liczą w PiS. Otwarcie przyznał to szef klubu parlamentarnego tej formacji Ryszard Terlecki. 

CZYTAJ TAKŻE: Marta Kaczyńska z PRZYTUPEM wchodzi do politycznej gry! Prezes PiS zyskał wielkie wsparcie

Władysław Teofil Bartoszewski - Polityczny Spacer

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

- Mam nadzieję, że niektórzy z posłów jednej i drugiej partii koalicyjnej pójdą po rozum do głowy i pozostaną w klubie PiS - powiedział w TVN24. 

ZOBACZ TAKŻE: Ale się POKOMPLIKOWAŁO! Duda pójdzie z Bosakiem i Ziobrą?! Wojna w PiS

Najnowsze