Kaczyński ograł wszystkich! Znany ekspert o strategii prezesa PiS[SUPER RAPORT]

Zbigniew Ziobro
Autor: Marcin Wziontek Zbigniew Ziobro

Jarosław Kaczyński (72 l.) zrealizował swój kolejny plan. We wtorek wieczorem, Sejm przyjął ustawę o ratyfikacji ustawy o zasobach własnych Unii Europejskiej. Stało się tak, mimo wielomiesięcznego sprzeciwu Solidarnej Polski. Prezes PiS mógł liczyć na wsparcie Lewicy, PSL i posłów Polski 2050. - Kaczyński ograł wszystkich, ale Zbigniewa Ziobrę podwójnie – ocenia dr Mirosław Oczkoś w programie „Super Raport”. - Najpierw go wyoutował i pokazał, że jego głosy nie mają żadnego znaczenia, a później nawet nie wpuścił go na sejmową mównicę – dodaje ekspert.

- To musiało być dla Ziobry bardzo trudne, bo było dodatkowym upokarzaniem. Dawno nie widziałem takiego upokorzenia koalicjanta, ministra sprawiedliwości i prokuratora generalnego, z którym przecież jeszcze niedawno się rozmawiało – ocenia Oczkoś i dodaje, że z politycznego punktu widzenia wyglądało to dla Ziobry „bardzo niedobrze”. - W całym zamieszaniu wokół Funduszu Odbudowy pośrednio chodziło także o to, żeby Solidarna Polska nie czuła się już w koalicji rządzącej niezbędna. Jarosław Kaczyński powiedział wprost: „zobacz, Zbyszek, mogę cię wymienić w każdej chwili”. Ziobro może się temu na razie tylko przyglądać, bo jeszcze nie ma wystarczającej samodzielności politycznej – twierdzi ekspert ds. wizerunku i marketingu politycznego.

dr Mirosław Oczkoś: Kaczyński ograł wszystkich [Super Raport]

Dr Mirosław Oczkoś zwraca także uwagę na to, że porozumienie PiS i Lewicy będzie miało swoją kontynuację. - Może się okazać, że to jest przedtakt do koalicji i że spełnia się sen Jarosława Kaczyńskiego o koncesjonowanej opozycji. W wielu krajach na wschód od Wisły właśnie tak to działa – podsumowuje.

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze