Gadają o Polexicie. Kaczyński nie wytrzymał. Stanowcza odpowiedź!

2021-09-15 7:32
Jarosław Kaczyński
Autor: Sebastian Wielechowski/SUPER EXPRESS Jarosław Kaczyński

Od kilku dni znów pojawiają się głosy opozycji a temat tego, że PiS dąży do wyjścia z Unii Europejskiej, czyli "Polexitu'. Wrzawa wybuchła po słowach Ryszarda Terleckiego. Teraz głos zabrał w końcu prezes PiS Jarosław Kaczyński. Wicepremier stanowczo zareagował. Jasno odpowiedział na pytanie o to "czy Prawo i Sprawiedliwości wyprowadzi Polskę z Unii" w rozmowie z PAP.

Jarosław Kaczyński musiał zareagować i uciąć wszelkie komentarze, które wybuchły po zaskakującej wypowiedzi Ryszarda Terleckiego nt. Polski i Unii Europejskiej. Przypomnijmy, że kilka dni temu, w Karpaczu, Ryszard Terlecki komentując relację Polski z UE, powiedział, wspominając przykład Wielkiej Brytanii: - "Powinniśmy myśleć nad tym, jak najdalej możemy, jak najbardziej możemy współpracować. Właśnie żebyśmy wszyscy byli w Unii, ale żeby ta Unia była taka, jaka jest dla nas do przyjęcia. Jeżeli pójdzie tak, jak się zanosi, że pójdzie, to musimy szukać rozwiązań drastycznych. Brytyjczycy pokazali, że dyktatura brukselskiej biurokracji im nie odpowiada i się odwrócili, i wyszli" – rzucił i narobił zamieszania. Część opozycji zaalarmowała, że PiS chce wyprowadzić Polskę z Unii. Teraz do sprawy odniósł się Jarosław Kaczyński i w rozmowie z PAP, stanowczo odpowiedział:

- "Nie będzie żadnego Polexitu. To wymysł propagandowy, który po wielokroć był stosowany wobec nas. Jednoznacznie widzimy przyszłość Polski w Unii Europejskiej"- zaznaczył prezes PiS. 

Kaczyński mocno też podkreślił, że:

- "Jednocześnie jesteśmy zdecydowanie za tym, aby doprowadzić do zakończenia kryzysu jaki widzimy w Unii Europejskiej. Traktaty w niemałym stopniu przestają obowiązywać, albo są wykorzystywane pretekstowo. Zasada równości państw też jest łamana i to w sposób bardzo drastyczny. Widać też tendencje do instrumentalizacji UE przez najsilniejsze państwa, w szczególności jedno  Niemcy. Temu musimy się przeciwstawiać. Jesteśmy za tym, by unijne traktaty zostały odpowiednio doprecyzowane tak, aby różnego rodzaju nadużycia były radykalnie utrudnione" - powiedział Kaczyński w rozmowie z PAP.

CZYTAJ TEŻ>>>Prawica chce wyjść z Unii. "Polexit to pomysł szaleńca lub zdrajcy" - pisze Tomasz Walczak

Sonda
Czy Twoim zdaniem Polska powinna dalej być w Unii Europejskiej?
Express Biedrzyckiej - Sławomir Neumann: PiS robi wszystko żeby Komisja Europejska zablokowała środki
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE